• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2480-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تمدید مهلت فراخوان جشنواره رسانه‌های قرآن و عترت فارس

دبیر جشنواره رسانه‌های نوشتاری و دیجیتال قرآن و عترت استان فارس گفت: مهلت ارسال اثر به دبیرخانه این جشنواره تا بیست دی ماه تمدید شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، سید علی‌اصغر محدث چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این جشنواره در 2 بخش اصلی و ویژه برگزار و در بخش اصلی، شامل زندگی و سیره پیامبران، زندگی و سیره پیامبر اسلام، اقتباس از داستان های قرآن کریم، داستان های قرآن و عترت، تمثیل های مرتبط با قرآن و عترت، زندگی و سیره دیگر شخصیت‌های قرآنی، زندگی و سیره معصومین الهی از دیدگاه قرآن، فرهنگ ایثار، شهادت، ارزش های قرآن و عترت در قالب ارزش، مضامین و معارف دینی و قرآنی، معارف قرآن و اهل بیت توجه دارد.

محدث با بیان اینکه هنر اسلامی‌ایرانی‌ مبتنی بر تعالیم قرآن، دایره المعارف اینترنتی و دانشنامه برخط، فرهنگ مهدویت، سبک زندگی اسلامی، توسل و زیارتنامه ها و ترویج معارف قرآنی و اهل بیت علیهم‌السلام را از دیگر موضوع های بخش اصلی عنوان و اضافه کرد: موضوع بخش ویژه جشنواره رسانه‌های دیجیتالی هفته قرآن و عترت به شهدای مدافع حرم اختصاص دارد.

وی گفت: علاقه‌مندان می‌توانند در حوزه کاریکاتور‌ و ‌عکس، گزارش، خبر، سرمقاله، یادداشت و تیتر بخش رسانه های مکتوب و نیز مجازی شرکت کنند؛ البته تاریخ تولید و خلق آثار در همه بخش ها نباید قبل از سال ۱۳۹۴ باشد، همچنین شرکت اعضای هیئت گزینش و داوری در جشنواره ممنوع است .

وی ادامه داد: رسانه های مجازی متقاضی شرکت باید در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی ایران ثبت شده باشند، اثر و اجزای به کار رفته در پایگاه اینترنتی و نوشتاری، نباید مغایر قوانین و مقررات جاری کشور باشد، حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان آثار به کار رفته در پایگاه اینترنتی یا رسانه نوشتاری، طبق قوانین و مقررات جاری جمهوری  اسلامی ایران باشد.

محدث گفت: هر متقاضی می تواند در هر بخش حداکثر سه اثر به دبیرخانه ارسال کنند؛ علاوه‌بر این امکان حضور رسانه هایی که در چارچوب قانون مطبوعات فعالیت می کنند، اعم از نشریات مکتوب و الکترونیک، روزنامه نگاران شاغل و آزاد استان که در مطبوعات غیرسراسری (منطقه ای، استانی یا محلی) نمایندگی نشریات  سراسری یا خبرگزاری ها و همچنین پایگاه های خبری استان فعالیت می کنند، آزاد است .

دبیر جشنواره رسانه‌ای قرآن و عترت گفت: آثار جشنواره صرفا از طریق سایت جشنواره به آدرس www.quranfars.com  پذیرش می‌شود و ارائه اصل اثر به دبیرخانه جشنواره از سوی برگزیدگان توسط هیئت داوران الزامی است؛ علاوه‌بر آن شرکت‌کنندگان باید ارسال کپی بریده آثار راه یافته به مرحله نهایی در روزنامه‌هایی که آثار شرکت کنندگان در آن‌ها به چاپ رسیده و نیز نسخه چاپی نشریات الکترونیکی را  به دبیرخانه تحویل دهند .

محدث با یادآوری اینکه مراسم اختتامیه این جشنواره 27 دی در شیراز برگزار می شود، گفت: تداوم حرکت در مسیر قرآن و عترت از اصول اساسی و ارزشمندی است که نیاز به حمایت و نظارت جدی دارد.

جشنواره رسانه‌های نوشتاری و دیجیتال قرآن و عترت استان فارس گفت: از مهمترین وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه به قرآن و عترت و تلاش برای بسط و گسترش فعالیتهای مربوط به آموزه های دینی در تمام سطوح جامعه است .

محدث اهداف این جشنواره را تبلیغ، ترویج و گسترش آموزه های قرآن و عترت، ایجاد تحرک و شور قرآنی در بین اقشار مختلف،تقویت تفکر دینی و معنا بخشیدن به زندگی در پرتو آموزه های قرآن و عترت، معرفی دستاوردها و توانمندی های حوزه رسانه با موضوع قرآن و عترت، شناسایی استعدادهای حوزه رسانه‌ای و حمایت از آثار دینی و قرآنی آنان عنوان کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: