• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-184-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرماندار ویژه لارستان:

اقتصاد و معیشت را باید در کنار اعتقادات دینی دنبال کرد

فرماندار ویژه لارستان با تاکید براینکه رشد اقتصادی به تنهایی زمینه ساز شکوفایی جامعه نیست، لزوم توجه به مسائل فرهنگی و مذهبی را یادآور و متذکر شد که در کنار مسائل دینی و اعتقادی باید به اقتصاد و معیشت مردم نیز توجه داشت.

به گزارش ایسنا منطقه فارس جلیل حسنی در دیدار با جمعی از روحانیون مستقر در روستاهای شهرستان لارستان، با اشاره به نقش روحانیت، علما و مراجع در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و آن را بسیار با اهمیت ارزیابی کرد.

حسنی با بیان اینکه حضور روحانیون مستقر در روستاها، پتانسیلی است که مسئولان را یاری می کند، گفت: زمان طاغوت که روحانیون برای مردم ملجأ بودند و باعث شدند که کل کشور پشت روحانیت قیام کنند و بر علیه طاغوت بپا خیزند.

وی گفت: مگر پول و اعتبار بالایی در اختیار روحانیون بود؟ مگر حاکمیت در صدد انزوای حوزه های علمیه نبود؟ و حتی فشار های سیاسی و امنیتی شدید هم به روحانیون وارد می شد، اما آن نقش کاریزماتیک روحانیون در جامعه باعث شد که مردم از طاغوت دلزده شده و هر روز بیشتر به طرف حوزه های علمیّه و روحانیون جذب شوند.

فرماندار لارستان تصریح کرد: اگر می خواهیم فقط رشد اقتصادی تنها داشته باشیم و توسعه فرهنگی و مسائل دینی و مذهبی و اسلامی را کنار بگذاریم، کشور لطمات زیادی خواهد خورد؛ این هیچ فرقی با زمان طاغوت ندارد. اما در کنار اعتقادات دینی و مذهبی، اقتصاد و معیشت مردم هم  نباید نادیده گرفته شود و باید شبانه روز برای ایجاد اشتغال و رونق تولید تلاش کرد .

  وی با تاکید بر اینکه مسئولین باید بصورت مستمر با حضور در روستاها در راستای رفع مسائل و مشکلات روستاییان قدم بردارند، افزود: همه دولت ها نقاط ضعف و قوتی داشته اند، باید همه احزاب و گروه ها در کنار یکدیگر دولت را کمک و برای توسعه و رشد ایران اسلامی تلاش کنند.

حسنی همچنین گفت: اگر زیر ساخت فرهنگی تقویت شود، قطعا تعارضات سیاسی هم پیش نمی آید و فرهنگ کار و تولید و اشتغال هم حل می شود، لذا همه باید در راستای رفع مشکلات مردم قدم برداریم.

حجت الاسلام ولایتی نسب رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لارستان نیز در این جلسه مسائل و مشکلات روحانیون مستقر در روستاهای و روستاییان این شهرستان را تشریح کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: