• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس خبر داد:

اختصاص 8 میلیارد تومان برای مقابله با عوارض خشکسالی فارس

استاندار فارس از اختصاص 8 میلیارد تومان اعتبار برای مبارزه با عوارض و مسائل مربوط به خشکسالی در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، اسماعیل تبادار چهارشنبه 13 دی در جلسه شورای کشاورزی استان فارس گفت: با توجه به اهمیت توسعه کاشت محصولات باغی، انتظار می رود که با مدیریت و برنامه ریزی، سهم بیشتری به حوزه مبارزه با آفات اختصاص داده شود .

او گفت: البته مبارزه با آفات محصولات کشاورزی به تنهایی کافی نیست و پیشگیری باید قبل از آن در دستور کار قرار گیرد؛ پس از سرایت آفت، حتی با بهترین روش های مبارزه، خسارت ها و هزینه هایی به وجود خواهد آمد .

استاندار فارس با اشاره به اینکه فارس رتبه اول تولید محصولات باغی را در کشور دارد و هم اکنون ۱۵ درصد از کل این محصولات در سطح کشور را تولید می کند، افزود: پرداختن به موضوع تولیدات باغی و توسعه این حوزه می تواند نقش موثری در اشتغال، کارآفرینی، بنیان تولید در کشور و استان و همچنین بهبود وضعیت اقتصادی تعدادی زیادی از خانواده های استان را در پی داشته باشد .

تبادار بر لزوم توجه به بیمه محصولات باغی، به توانمندسازی روستاها هم اشاره و اضافه کرد: توجه کم و دیدگاه های غیر عالمانه به توسعه و توانمندسازی روستاها سبب ایجاد نابسامانی هایی در حوزه اشتغال و به تبع آن مهاجرت، حاشیه نشینی و گسترش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی شده است.

او خاطرنشان كرد: امروز باید با دقت اشتباهات گذشته را شناسایی و از تکرار آنها پرهیز کرد تا بستر توانمندی روستاها و روستاییان فراهم شود.

استاندار فارس با انتقاد از اینکه مدیرعامل بانک کشاورزی استان برای دومین بار در جلسه شورای کشاورزی شرکت نمی کند، طی یک تماس تلفنی مراتب گلایه مندی خود را به وی اعلام و تاکید کرد که مسئولین در هر پست و جایگاهی که هستند باید در جلسات تصمیم گیری شرکت کنند و این عدم حضور نمی تواند توجیهی داشته باشد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: