• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-4614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز در مراسم تکریم و معارفه شهرداران مناطق 6 و 10:

تغییر مدیریت مدیران شهرداری پویایی را به دنبال خواهد داشت

شهردار شیراز، تغییر در سطح مدیریت شهری را زمینه ساز ایجاد بسترهای نگاه نو، فکر جدید، نشاط و پویایی در این عرصه دانست .

به گزارش ایسنا منطقه ی فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در مراسم تکریم و معارفه مدیران مناطق 6 و 10 شیراز، گفت: برای تغییر در پست های مدیریتی به کارگیری نیروهای جوان و متخصص از بدنه شهرداری را سرلوحه کار قرار دادم تا همکاران ما این پیام را دریافت کنند که در صورت توانمندی امکان پیشرفت، رشد و رسیدن به پست های بالاتر برای همه فراهم است .

اسکندرپور با بیان اینکه تغییر باعث می شود نگاه نو، فکر جدید، نشاط و پویایی وارد مجموعه شود، افزود: در انتخاب شهرداران مناطق نیز تاکید من بر استفاده از نیروهای توانمند، پویا و پاکدست شاغل در بدنه شهرداری بود. یکی از وظایف مهم مدیر ارشد انتخاب صحیح مدیران و به کارگیری آنان در پست هایی متناسب با توانمندی آنها برای خدمت رسانی بهتر و بهبود امور است .

شهردار شیراز تغییر را یک ضرورت دانست و گفت: تغییر مدیریتی در منطقه 6 به علت استفاده از یک بانوی متخصص و توانمند در پست مدیریتی و نظم و پاکدستی ایشان علی الخصوص در مورد مسائل مالی بسیار سخت بود و از توان و تخصص مهندس جهانجاه در بخش های دیگر شهرداری استفاده خواهد شد. همچنین مهندس همتی مدیر سابق شهرداری منطقه 10 با توجه به سوابقشان در زمینه عمرانی و اجرایی توانمند هستند و باید مسیر تعالی را در این زمینه طی کنند .

وی مشکلات شهرداری شیراز را ناشی از شرایط اقتصادی کشور به ویژه رکود بخش مسکن و نیز حجم تعهدات مربوط به دوره قبل این سازمان دانست و گفت: این تعهدات فرصت را از مجموعه مدیریتی جدید برای تحقق به اهداف مدنظر و انجام پروژه های کلان می گیرد. مناطق یک، چهار، 6 و 10 از جمله مناطق شهرداری شیراز با ظرفیت درآمدزایی بالا هستند و علی الخصوص در مناطق شش و 10 حساسیت بیشتری برای جذب درآمد وجود دارد که باید با برنامه ریزی و داشتن افق این درآمدها را محقق کرد .

شهردار شیراز در این مراسم مهندس سروی مدیر منطقه شش را فردی متخصص، دقیق و مسلط بر مسائل کاری دانست و گفت: با توجه به سوابق ایشان انتظار دارم که شعار شهرداری چابک و پاسخگو را محقق کنند تا شاهد تسریع در انجام امور شهروندان و اصلاح برخی روندها نظیر صدور پروانه های ساختمانی ظرف حداکثر سه ماه توسط مدیر منطقه بدون نیاز به تایید معاونت شهرسازی باشیم که این موضوع باعث می شود جلوی هدر رفتن سرمایه های مادی و معنوی شهروندان و فرصت ایجاد رانت گرفته شود. بنابراین انتظار من از مهندس سروی شامل پاسخگویی و تسهیل در کار شهروندان، ایجاد چارچوب برای انجام کارها و چابک کردن روند آنها است .

اسکندرپور با اشاره به موقعیت شهرداری منطقه شش گفت: در خواست من از مدیر منطقه شش این است که با توجه به وجود مجموعه باغات و ایجاد پیاده راه سلامت در آنها، این مسیر تکمیل شود چون به علت بکر بودن محور می توان آن را به منطقه ای گردشگری تبدیل کرد. البته نباید برای کسب درآمد و تسریع در انجام امور، شهرداری را دچار مشکل کنیم. باید در مقابل سرعت بخشیدن به پروژه، درست اجرا کردن آن را در اولویت قرار دهیم چون وجدان عمومی مردم همواره در حال رصد عملکرد و قضاوت کردن ما است و نباید اجازه دهیم حقوق شهروندان ضایع شود .

شهردار شیراز همچنین با بیان اینکه منطقه 10 شهرداری شیراز می تواند به مهمترین منبع تولید ثروت و درآمد برای شهرداری شیراز تبدیل شود، به مشکلات و دشواری های این منطقه و مدیریت آن اشاره کرد.

اسکندرپور گفت: منطقه 10 به دلیل قرار گرفتن در محلی که شامل حریم است، مشکلاتی نظیر درگیری با متصرفین و ساخت و سازهای غیرمجاز ایجاد کرده اما از سوی دیگر فرصت طلایی تولید ثروت برای آینده شهر شیراز را به وجود می آورد.

شهردار شیراز گفت: زمین های موجود در منطقه و املاک مورد مسیر اگر به درستی مدیریت شوند می توانند موجب تولید ثروت و درآمد شوند که البته این مهم نیازمند هماهنگی با سایر نهادهای ذی ربط و داشتن افق و برنامه ریزی است. همچنین منطقه 10 فرصت های بسیاری برای جذب سرمایه گذار دارد که باید با برنامه ریزی های مناسب کارهای خوب گذشته تقویت شود .

اسکندرپور با اشاره به برخی از مشکلات منطقه 10 نظیر تملک املاک مورد مسیر در محدوده دوکوهک برای تعریض ورودی شهر شیراز گفت: با توجه به اینکه ورودی آزاد راه جدید اصفهان – شیراز از این مسیر است از هم اکنون باید برای رفع معضلات ترافیکی ناشی از آن، زیباسازی مسیر و ایجاد ورودی سبز برای شهر شیراز برنامه ریزی کرد و تدبیری اندیشید .

وی از شهردار منطقه 10 خواست تا آینده نگری پاسخگویی و شفافیت را سرلوحه کارهای خود قرار دهد و افزود: پاکدستی برای من بزرگترین ارزش است تا نیروهای شهرداری با توجه به موقعیتی که دارند منزه مدیریت کنند و مهندس صارمی زاده نیز فردی مقتدر و سالم است که امیدوارم بتوانند با برنامه ریزی، استفاده از تفکر جمعی و ... از فرصت پیش آمده برای اعتلای شهر شیراز نهایت استفاده را بکنند .

شهردار شیراز تصریح کرد: حق نداریم اموال مردم را ضایع کنیم. از شهرداران مناطق می خواهم مردم را تکریم کنند و این تکریم را از دفتر خود، منشی خود و راننده خود شروع کنند و با عزت بخشیدن به همکارانشان موجبات احترام به شهروندان را نیز فراهم کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: