• پنجشنبه ۱۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-4714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز تاکید کرد:

برنامه ریزی برای استفاده بهتر از ظرفیتهای گردشگری شیراز

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه قصرابونصر و برم دلک، ظرفیت های گردشگری است که به آنها کمتر توجه کرده ایم، ضرورت برنامه ریزی برای استفاده بهتر از این پتانسیل ها را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حسین آرگیو پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی مناطق هفت و یازده شهرداری شیراز از منطقه‏ی گردشگری قصر ابونصر و برم دلک در منطقه ی 7 شیراز به عنوان نگین شهر شیراز یاد و اضافه کرد: با برنامه ریزی مناسب با همکاری دستگاه های متولی می توان برای ساماندهی، جذب گردشگر و نیز سرمایه گذاری در این بخش  اقدام کرد .

وی همچنین بر محرومیت زدایی از محله های کمتر برخوردار منطقه ی 7 تاکید و خاطرنشان کرد: احداث و تکمیل شبکه جمع آوری آبهای سطحی، زیرسازی و آسفالت کوچه ها، بهبود منظر شهری و افزایش سرانه ی فضای سبز در بودجه ی سال آینده و نیز عملکرد روزهای منتهی به پایان سال قرار خواهد گرفت .

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز به توپوگرافی منحصربفرد ارتفاعات شمالی بلوار رسول اعظم و بلوار نصر شرقی اشاره کرد و از افتتاح فاز دوم بوستان نماز منطقه 11 در راستای افزایش سرانه ی فضای سبز و بهبود منظر شهری و نشاط شهروندان در نیمه اول سال آینده خبر داد .

آرگیو، پل رودخانه ای و تقاطع غیرهمسطح بزرگراه مولوی و بلوار تخت جمشید را از پروژه های مهم در منطقه ی 7 شهرداری در شرق شیراز توصیف کرد و تسریع در تملک املاک مسیر بزرگراه مولوی، ساماندهی ورودی های شرقی شیراز، رسیدگی به روستاهای تازه الحاق شده، روکش آسفالت معابر فرعی و نیز شریانی این مناطق را مورد تاکید قرار داد .

ساماندهی رودخانه خشک نیازمند همدلی است

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه مدیریت منابع آب امروز در کشور به یک چالش جدی تبدیل شده است، گفت: باید برای ساماندهی منابع آب و مسیر عبور روان آبها بویژه در شهرها کار جدی و اساسی انجام شود.

وی با اشاره به توجه جدی مدیریت شهری به مسیل ها و رودخانه های دشت شیراز، گفت: ساماندهی رودخانه ی خشک که با طولی بیش از 50 کیلومتر بصورت غربی-شرقی از تنگ سرخ تا دریاچه ی مهارلو امتداد یافته، نیازمند همدلی عملیِ تمام مسئولان استانی و ملی است .

آرگیو با اشاره به فعالیت بی وقفه ی شهرداری در تمام بخش های این رودخانه از تنگ سرخ تا مهارلو، خاطرنشان کرد: شهرداری شیراز لایروبی رودخانه را تا نقطه اتصال با دریاچه نمک با اینکه خارج از محدوده ی شهری واقع شده در دستور کار قرار دارد تا با توجه به تجربه، از پس زدگی آب و ایجاد مخاطره برای شهر شیراز و روستاهای حاشیه ی شهر کاسته شود .

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز برخی ساخت و سازهای غیر مجاز در بستر رودخانه در قسمت شرقی را حتی بصورت بالفعل مخاطره آمیز توصیف و اضافه کرد: لایروبی، دیوارگذاری و ساماندهی رودخانه خشک، چنارراهدار، نهراعظم، و نیز لایروبی و احیاء قنات ها و چاه های آب و تکمیل شبکه های انتقال آبهای سطحی را به طور مداوم رصد و اجرا می کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: