• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2580-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شیراز:

حوزه‌ی فرهنگ و هنر در بودجه‌ی 97 ویژه دیده می‌شود

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید براینکه حوزه‌ی فرهنگ و هنر، اولویت اول این نهاد است، از نگاه ویژه به فرهنگسراها در تدوین بودجه‌ی سال آینده شهرداری شیراز خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز، لیلا دودمان در جمع مدیران فرهنگسراهای شهرداری شیراز گفت: داشته های فرهنگی شیراز از گذشته تاکنون جایگاه منحصر به فردی به این شهر بخشیده است که باید تلاش شود با حفظ و پاسداشت سرمایه های فرهنگی و هنری این جایگاه رفیع٬ حفظ و توسعه یابد .

عضو شورای شیراز تکریم و بزرگداشت هنرمندان شیرازی و شناخت نقش آنان در توسعه فرهنگی شهر را یکی از راه های حفظ جایگاه فرهنگی شیراز معرفی و اضافه کرد: در شورای پنجم نگاه ویژه‌ای به هنرمندان داریم  تا با همفکری آنان شیراز به جایگاه واقعی خود نزدیک تر شود .

وی افزود: باید زمینه حضور بیشتر هنرمندان در فرهنگسراهای شهرداری فراهم شود و ارتباط هنرمندان با سایر شهروندان تسهیل و جامعه بیشتر و بهتر از توانمندی آنان بهره‌مند شود.

دودمان با اشاره به اینکه هدف از فعالیت های فرهنگی فرهنگسراها باید رشد فضای اجتماعی و فرهنگی شهر باشد، گفت: باید برنامه‌ریزی فعالیت های فرهنگی به نحوی انجام گردد که خروجی و نتیجه آن محسوس و قابل درک باشد .

وی رویکرد و سیاست های شورای پنجم به مسائل فرهنگی را متفاوت اعلام و خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگسراها را باید به نحوی برنامه‌ریزی کرد که رویکردهای شورا بعنوان نمایندگان مردم اجرایی و عملیاتی شود .

عضو شورای اسلامی شهر شیراز فرهنگ و هنر را اولویت نخست شورای پنجم معرفی و تصریح کرد: از این‌رو فرهنگسراها در برنامه و بودجه سال ۹۷ به صورت ویژه دیده شده است،

دودمان تجهیز فرهنگسراها برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را ضروری عنوان و اضافه کرد: علاوه بر اینکه باید در فرهنگسراها متناسب با توانمندی‌ها و نیازهای منطقه٬ فعالیت‌های فرهنگی برنامه‌ریزی شود، ابزار و وسایل مورد نیاز برای برگزاری کلاس ها و برنامه های فرهنگی هم باید در اختیار آنان قرار گیرد .

وی با بیان اینکه باید برنامه های فرهنگسراها تمامی اقشار محلات را پوشش دهد، گفت: ساعات کاری این مراکز نیز باید متناسب با بهره مندی حداکثری از خدمات فرهنگی برای شهروندان تنظیم و افزایش یابد .

دودمان ارائه آموزش های شهروندی متناسب با گروه های سنی مختلف را از برنامه های مهمی عنوان کرد که باید در فرهنگسراها با عزم جدی به آن پرداخت و چنانچه این آموزش ها محتوا و قالب خوبی داشته باشد به توسعه فرهنگ شهرنشینی منتهی خواهد شد و در آن صورت نیز از بسیاری از آسیب های اجتماعی پیشگیری می شود .

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز بابیان اینکه برنامه سال ۹۷ حوزه فرهنگی براساس نیاز شهروندان و نظرات  شورای شهر درحال تدوین است، گفت: فرهنگسراها در اجرای برنامه ها براساس نیاز مردم محله و منطقه عمل نکنند .

سید عباس آتش زمزم گفت: استفاده حداکثری از توان و ظرفیت سخت افزاری و نرم افزاری  فرهنگسراها , تشکلات مردمی و سمن ها مدنظر قرار گیرد و بر این اساس با ایجاد تنوع و خلق کارهای جدید  باید شاهد مشارکت حداکثری شهروندان در برنامه ها باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: