• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2780-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نایب رییس اتاق بازرگانی شیراز:

تاکنون از ظرفیت‌های گردشگری فارس خوب استفاده نکرده‌ایم

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز معتقد است که تاکنون از ظرفیت‌های گردشگری استان فارس و شهر شیراز به‌خوبی استفاده نکرده‌ایم، زیرا این بخش می‌تواند اقتصاد فارس را توسعه بخشد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی اتاق شیراز، محمدصادق حمیدیان در جلسه‌ی مشترک هیئت رییسه و کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی شیراز گفت: بخش گردشگری در استان فارس به عنوان پیشران توسعه استان می تواند تا حد قابل قبولی بخش اقتصاد به ویژه اشتغال و درآمدزایی استان را رونق بخشد که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود .

او ادامه داد: فارس با ثبت بیش از سه هزار اثر در فهرست آثار ملی و چهار اثر در فهرست آثار جهانی یکی از استان های منحصربه فرد در بخش گردشگری است که جایگاه خوبی در بین مردم داخل و خارج از کشور دارد .

این عضو هیئت رییسه اتاق شیراز افزود: ظرفیت های مناسبی در بخش گردشگری فارس وجود دارد که متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم به نحو مناسبی از این پتانسیل ها استفاده کنیم در حالی که توجه به این بخش می تواند مشکلات اقتصاد و اشتغال استان را حل کند .

حمیدیان با بیان اینکه رفع مشکلات بخش گردشگری اقدامی مهم در جهت رونق اقتصادی استان است اظهارداشت: امروز تهدیدهایی از جمله وجود مهمانسراهای دستگاه های اجرایی و رستوران ها و تولیدغذای بانک ها و ادارات بخش گردشگری کشور و استان فارس را تهدید می کند .

وی ادامه داد: برخی از اقدامات در بخش های دیگر بر قیمت تمام شده بخش گردشگری تاثیرگذار باشد لذا باید ساز و کاری در نظر گرفته شود که این بخش بتواند رشد و در جهت جذب گردشگر داخلی و خارجی فعال شود .

نایب رییس اتاق شیراز گفت: بخش خصوصی در حوزه گردشگری باید مشکلات در این بخش را به صورت کارشناسی بررسی و از ظرفیت های قانونی برای رفع آنها استفاده کند .

حمیدیان با اشاره به حمایت اتاق شیراز از رونق بخش گردشگری در استان اضافه کرد: اتاق شیراز با تمام توان تلاش می کند با بهره گیری از ظرفیت هایی از جمله شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و کمیسیون ماده 12 در جهت رفع مشکلات بخش گردشگری استان اقدام موثری انجام دهد .

نایب رییس اتاق شیراز تصریح کرد: آمارها در استان نشان می دهد علیرغم ظرفیت های مطلوب در بخش های مختلف، سهم ما از تولید ناخالص ملی مناسب نیست که این نشان می دهد که باید بازنگری در بخش های مختلف اقتصاد استان انجام شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: