• شنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-5114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تاکید علوم پزشکی شیراز بر بسیج اطلاع رسانی پیرامون مضرات دخانیات

اعضای شورای سیاستگزاری تحول در نظام بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در بررسی اولویت های سلامت استان فارس، بر اهمیت بسیج اطلاع رسانی پیرامون مضرات دخانیات و برنامه ریزی برای ارتقا کیفیت خدمات تاکید کردند .

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، نود و هشتمین نشست شورای سیاستگزاری سلامت استان فارس، با محوریت سه موضوع بررسی شاخص های عملکردی مدیریت گروه سلامت محیط دانشگاه، شاخص های طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و بررسی دستاوردهای طرح برونسپاری ارایه خدمات بهداشتی برگزار شد .

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تاکید بر نقش دخانیات در بروز انواع سرطان، لزوم بسیج امکانات و تجهیزات برای اطلاع رسانی در خصوص مضرات انواع مواد دخانی، تاکید کرد .

اهمیت تسریع در حرکت به سمت کاهش تصدی گری دولت بر اساس اصل 44 قانون اساسی، دیگر موضوع مورد علی بهادر در این نشست بود .

بهادر گفت: با برگزاری نشست مشترک با دیگر ارگان های مرتبط همچون دامپزشکی، ذبح غیرقانونی دام ساماندهی شود .

محسن مقدمی، معاون بهداشتی دانشگاه نیز ضمن با اشاره به سیاستگزاری حوزه سلامت دانشگاه بر ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده، توجه به اصول اقتصاد مقاومتی برای گذار از مشکلات مالی موجود را مورد تاکید قرار داد .

محمدجواد مرادیان، معاون فنی معاونت بهداشتی نیز ضمن ارائه آخرین شاخص های به دست آمده از سامانه "سیب"، گفت: درصد پوشش مراقبت تمام گروه های هدف به حد مورد انتظار دانشگاه رسیده است .

کارشناس مسئول گروه سلامت محیط دانشگاه با ارائه گزارش عملکرد گروه خود ضمن بیان شرح وظایف گروه سلامت محیط دانشگاه، گفت: کسب رتبه نخست نظارت بر مراکز عرضه قلیان، کسب رتبه نخست نظارت بر مراکز و اماکن بین راهی و کسب رتبه سوم در سامانه کشوری بهداشت 190 از افتخارات گروه سلامت محیط دانشگاه در سال گذشته است .

سیامک شمس، طرح ساماندهی کارگاه های تولید لبنیات سنتی، حذف محدودیت متراژ و ارتفاع در فرایند صدور صلاحیت بهداشتی و عقد تفاهمنامه مشترک با معاونت غذا و دارو را در تسهیل فرآیند راه اندازی کارگاه های کوچک مواد غذایی، از مصادیق اقدامات این گروه در ایجاد تولید و اشتغال و اجرای اقتصاد مقاومتی دانست .

مدیرگروه توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه در خصوص برونسپاری ارایه خدمات بهداشتی گفت: هدف از برونسپاری، فعال سازی واحدهای ارائه خدمت بر اساس نیاز و طبق ضوابط گسترش، تسهیل دسترسی عموم مردم به خدمات بهداشتی و اجرای عدالت در ارائه خدمات بهداشتی است .

سیروس وجدانیان افزود: برونسپاری واحدهای بهداشتی در استان فارس از سال 1388 با برونسپاری 22 خانه بهداشت آغاز شد و  در حال حاضر هشت واحد تسهیلات زایمانی، 9 مرکز خدمات جامع سلامت، 38 پایگاه سلامت و 44 خانه بهداشت به صورت برونسپاری واگذار شده است که تعداد 445 نیرو مشغول به خدمت در این واحدها هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: