• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان صمت فارس عنوان کرد:

بازگشت تینا به صنعت فارس/
تلاش برای بازگشایی صنایع راکد فارس

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس از بازگشت شرکت دادلی (بیسکویت تینا) به عرصه فعالیت‌های تولیدی خبر داد و بر تلاش دولت برای حل مشکلات صنایع راکد تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، علی همتی یکشنبه 17 دی به خبرنگاران گفت: یکی از اولویت‌های سازمان و وزارت متبوع حفظ واحدهای صنعتی موجود است.

او اضافه کرد: شناسایی، حمایت و راه اندازی و در چرخه تولید قراردادن و احدهای نیمه فعال و راکد با تأمین سرمایه در گردش یا ثابت با هدف ارتقاء ظرفیت تولید در سراسر استان که یکی از مصادیق مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است .

همتی اضافه کرد: جلسات اقتصادی در استان از جمله کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، کارگروه اقتصاد مقاومتی و سایر کارگروه‌ها و کمیته‌ها و کمیسیون‌ها و اعطای تسهیلات مناسب جزء برنامه‌های مهم دولت برای راه‌اندازی مجدد واحدهای تولیدی و رونق آن‌ها است .

وی با تاکید به اینکه با هماهنگی و همکاری بخش خصوصی ضمن رفع بسیاری از نیازمندی‌ها، مشکلات بیکاری نیز کاسته می‌شود، گفت: با استفاده از تسهیلات نوسازی، بازسازی، تسهیلات رونق تولید، روان سازی صادرات و اهمیت بخشی به زنجیره تولید می‌توان دوباره واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال را راه‌اندازی کرد که این مهم در  استان با همکاری فعالین اقتصادی و دستگاه‌های ذیربط درحال انجام است .

همتی با اشاره به نتایج حاصل از ارزیابی و عارضه‌یابی برخی واحدهای صنعتی، بزرگترین موانع تولید واحدهای صنعتی را کمبود نقدینگی، بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی، معوقات بانکی، نوسانات قیمت مواد اولیه، نبود تعادل در عرضه و تقاضا، نشناختن مناسب بازار هدف، فرسوده بودن و به‌ روز نبودن فناوری و خط تولید، نبود نظارت کارشناسی در مدیریت واحدهای اقتصادی را از دیگر مشکلات سر راه واحدهای تولیدی برشمرد .

او گفت: عمده‌ترین انتظارات و درخواست‌های واحدهای صنعتی راکد، اعطای وام با نرخ بهره مناسب، استمهال بدهی‌های بانکی، کمک برای حل مشکلات بازار صنایع، افزایش یارانه‌های صادراتی، تسهیل مراودات ارزی در زمینه تامین مواد اولیه و آسان سازی صادرات محصولات تولیدی و اعمال بخشودگی‌های مالیاتی است .

همتی با بیان اینکه دولت از هیچگونه کمک و راهنمایی و مشاوره دریغ نمی‌کند، گفت: از تشکل‌های بخش خصوصی، سرمایه گذاران، اساتید دانشگاهی، فعالین اقتصادی، صاحب‌نظران و ... برای کمک به رشد، پیشرفت و توسعه  فعالیت‌های صنعتی و معدنی کمک و رانمایی طلب می‌کنیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از بهبود فضای کسب و کار و تفویض برخی اختیارات مربوط به امور صنایع به اداره‌های شهرستان‌ها خبر داد و هدف از این اقدام را تسهیل در فرآیند سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های اشتغالزای صنعتی عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: