• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-2976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر غیرانتفاعی وزارت علوم عنوان کرد:

حمایت از مراکز آموزش‌عالی غیردولتی تاثیرگذار/
تجمیع موسسه‌های غیرانتفاعی در 2 استان

مدیرکل دفتر آموزش‌عالی غیرانتفاعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حمایت مستمر، هدفمند و همه جانبه از مراکز آموزش عالی غیردولتی که سهم عمده و فزاینده‌ای در توسعه آموزش عالی دارند را از تاکیدات این وزارتخانه عنوان کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس فاطمه داداشیان که اعتقاد دارد موسسه‌های آموزش‌عالی غیرانتفاعی توان تبدیل به مراکز آموزشی بزرگ را دارند، در حاشیه بازدید از مرکز آموزش‌عالی زند شیراز، ضمن ابراز رضایت از فعالیت‌های تحقیقاتی، آموزشی و پژوهشی این موسسه، گفت: چشم انداز این موسسه‌ها که شاخص‌های کیفی را در آموزش‌عالی مد نظر دارند، مطلوب ارزیابی می‌شود.

وی گفت: اجرای طرح تجمیع مؤسسه‌های آموزش‌عالی غیردولتی در راستای حمایت از این مؤسسه‌ها است که با استقبال خوب مؤسسان این مراکز مواجه شده است؛ براین اساس مؤسسه‌های آموزش عالی غیردولتی هر استان در یک مکان تجمیع می‌شود .

داداشیان خاطر نشان کرد: این طرح با هدف کمک به کاهش هزینه‌های مؤسسه‌های آموزش عالی غیردولتی و نیز افزایش آمار دانشجویان این مراکز انجام می‌شود و فعلا مقدمات اجرای آن در دو استان خراسان رضوی و کرمانشاه درحال انجام است .

وی گفت: ضرورت بها دادن به نظام سطح‌بندی با رویکرد تشویقی جهت کمک به رشد کیفی مؤسسه‌ها و مراکز آموزش عالی بخش غیردولتی و بهره‌گیری از الگوهای موفق مراکز آموزش عالی غیردولتی جهان با هدف انتقال تجربیات و حضور فعال مؤسسات در عرصه رقابت های بین المللی مورد اشاره قرار گرفته است .

داداشیان یادآور شد: در برخی کشورها مراکز آموزش عالی خصوصی به عنوان بهترین موسسات غیردولتی مطرح است؛ آرزو و تلاش وزارت علوم نیز دستیابی مراکز آموزش‌عالی غیرانتفاعی کشور به استانداردهای لازم و مطرح شدن نام این موسسه‌ها در میان دانشگاه‌های غیردولتی جهان است.

رییس موسسه آموزش عالی زند شیراز نیز با اشاره به موفقیت‌های اخیر این موسسه گفت: با توجه به طرح تجمیع مؤسسات آموزش عالی غیردولتی، بازدید مدیرکل دفتر آموزش عالی مؤسسات غیردولتی وزارت علوم، از این موسسه انجام شد.

مهدی مخبری گفت: با عقل، خرد جمعی و منطق و به ویژه با برنامه ریزی صحیح می‌توان کارهای بزرگی در مسیر پیشرفت علمی کشور انجام داد و تلاش دستندرکاران بخش های مختلف موسسه زند نیز تحقق این امر است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: