• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-2873-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دبیر هیئت عالی گزینش ریاست‌جمهوری:

پایداری و ثبات جامعه در گرو وجود قانون و مجریان خوب است

دبیر هیئت عالی گزینش ریاست‌جمهوری، اعتقاد دارد که پایداری و ثبات جامعه در گرو وجود قانون و مجریان خوب و راه رسیدن به این هدف،‌ احراز صلاحیت است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری فارس، وطنی در مراسم گرامیداشت روز گزینش در شیراز گفت: وقتی از گزینش سخن به میان می آید دو نوع حق مورد نظر است یکی حق و مصلحت دولت و دیگری حق فرد .

وی با اشاره به اینکه دیدگاه‌های ایدیولوژیک در طول تاریخ بر این دو محور شکل گرفته است، گفت:‌ دیدگاه‌های کمونیستی همه حق را در مالکیت دولت دانسته و برای فرد حقی قائل نبودند و دیدگاه‌های لیبرالیستی تمام حق را متعلق به فرد می‌داند؛ حال آنکه دین اسلام دین اعتدال و میانه‌روی است و هم حق  دولت هم حق فرد را مورد توجه قرار می‌دهد.

وطنی افزود: احراز صلاحیت به صورت مکرر در قرآن کریم مورد تاکید قرار گرفته و والاترین جایگاه صلاحیت را مختص پیامبران می‌داند و آن ویژگی عصمت و دوری از گناه است .

دبیر هیئت عالی گزینش ریاست جمهوری ادامه داد: حاکمیت زمین با انسان‌های صاحب صلاحیت و حفظ نظام معطوف به این است که انسان‌های صاحب اهلیت و شایسته انتخاب شوند .

وی با بیان اینکه باید محور کار گزینش، انتخاب افراد شایسته و معتقد به نظام جمهوری اسلامی باشد، تصریح کرد: اگر افراد خوب و شایسته در مجموعه وجود داشته باشند، همه چیز به خوبی و درستی پیش خواهد رفت و کارها سهل‌تر می‌شود .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نیز از گزینش به عنوان یکی از نیازهای اصلی سیستم اداری یاد و اضافه کرد: انتخاب افراد صالح هدف اصلی تاسیس گزینش در سازمان های دولتی است .

هادی پژوهش‌جهرمی گزینش را امر عقلی و شرعی برشمرد و گفت: عقلی بدین دلیل که عقل حکم می‌کند از انسان‌های شایسته، توانمند و صلاحیت شغلی استفاده شود؛ به لحاظ شرعی بسیاری از احادیث و روایات دلالت بر این دارد که بر انتخاب اشخاص صالح تاکید شده است که برجسته ترین آن در روایات در منشور امام علی (ع) به مالک اشتر نخعی به انحاء مختلف دیده می‌شود که باید از انسان‌های متدین، مومن، شایسته و صالح استفاده شود .

پژوهش جهرمی گفت: بعد از انقلاب اسلامی هسته‌های گزینش خوب عمل کرده و نهایت دقت و حساسیت را برای به کارگیری افراد و نیروهای توانمند معطوف کردند تا بتوانند انسان‌های اصلح و شایسته را برای مناصب دولتی گزینش و معرفی کنند .

  وی به اهمیت کار گزینشگران اشاره و اضافه کرد: گزینشگران باید تلاش کنند تا بدون حب و بغض و گرایش‌های خاصی که ممکن است وجود داشته باشد، شخص صالح و شایسته برای جذب در سیستم اداری و خدمت به مردم انتخاب شود .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تصریح کرد: در انجام گزینش و تحقیق افراد، باید رازداری و مسائل اخلاقی و اجتماعی مورد توجه قرار گیرد و بر لحاظ شدن ملاک‌های تقدم و انتخاب اصلح درگزینش کارکنان توجه ویژه شود .

مدیر هسته گزینش استانداری فارس نیز گفت: وظائف و ماموریت گزینش، انتخاب افراد شایسته و معتقد به نظام جمهوری اسلامی است که این رویکرد درفرآیند و ضوابط حاکم برگزینش به صراحت بیان شده است بااین نگاه اگر افراد متعهد، متخصص و شایسته در مجموعه نهادهای دولتی جذب و استخدام شود، بازخورد مثبت آن به نظام اجتماعی و خدماتی اداری برمی‌گردد.

سید عباس اسدی‌زاده اضافه کرد: داوطلبین و افراد اگر بنابر ضوابط و شرایط قانونی حاکم برگزینش جذب و استخدام شوند، گزینشگران و متولیان آن به وظیفه خود جامعه عمل پوشاندند.

او با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم گزینش هوشمندانه، عالمانه و دقیق، به شورای هم‌اندیشی هسته‌های گزینش دستگاه‌ها و اهمیت شورا اندیشی، استفاده از تجارب، امکانات و هم‌افزایی و اصلاح موازی‌کاری‌ها ایجاد شده است.

براساس این گزارش در مراسم بزرگداشت سالروز گزینش، از گزینشگران، محققین، نمایندگان گزینش استانداری، مدیران و اعضای گزینش هسته‌های دستگاه‌های اجرایی قدردانی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: