• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-3076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

همگامی روستامهدها با بسيج ملي تغذيه در فارس

مسئول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهدای والفجر شهرستان شیراز گفت: روستا مهدها با بسیج ملی تغذیه در استان فارس همگام و همراه شده‌اند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مریم مهارت یکشنبه 17 دی در جمع خبرنگاران گفت: بیست و پنج نفر از مديران  روستامهدهای زیر مجموعه‌ی مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز با اهدف و روش‌های بسيج ملي تغذيه که از پانزدهم دی آغاز شده است، آشنا شدند .

او اضافه کرد: آشنایی این مدیران با توجه به شروع طرح توزيع يك وعده غذاي گرم در روستامهدها و با محوريت كاهش مصرف قند و نمك و چربي و نيز فراگیر اصول تغذيه صحيح كودكان زير 6 سال انجام شده است.

مهارت، ايجاد عادات غذايي صحيح و كمك به رفع بد غذايي در كودكان، ميان وعده‌هاي مناسب، مقوي و مغذي كردن و تامين ريزمغذي‌هاي مهم براي كودكان را از اهداف این دوره آموزشی عنوان کرد .

این کارشناس تغذیه با اشاره به شكل گرفتن الگوهاي صحيح غذا خوردن در دوران كودكي و تاثيرپذيري كودكان در اين دوران از يكديگر، افزود: طرح توزيع يك وعده غذاي گرم در روستامهدها علاوه بر فراهم کردن يك وعده غذاي گرم، مي‌تواند تاثير بسزايي در كاهش موارد اختلال رشد و رفع عادات غلط و بد غذايي در كودكان به‌دنبال داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: