• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-4574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز مطرح کرد:

اجرای بزرگراه مهدیه به‌عنوان محوری حیاتی در شیراز

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با تاکید براینکه بزرگراه مهدیه یک محور شریانی و حیاتی برای کلانشهر شیراز به‌شمار می‌رود که ارتباط بین جنوب و شمال این شهر را تسهیل و تسریع می‌کند، تسریع در تکمیل این پروژه‌را نیازمند همکاری تمام ذی‌نفعان دانست.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس حسین آرگیو دوشنبه 18 دی در حاشیه‌ی جلسه‌ی بررسی وضعیت انتقال کارخانه‌ی سیمان، در جمع خبرنگاران گفت: ساخت این بزرگراه و تقاطع غیرهمسطح شهید رودکی، به‌خصوص با توجه به اجرایی شدن آزادراه شیراز به اصفهان، یک ضرورت است.

او با بیان اینکه تمام تلاش شهرداری معطوف ساخت و تکمیل رینگ‌های ترافیکی در شیراز خواهد بود، گفت: طراحی و ساخت بزرگراه‌های ترافیکی را در تمام پهنه‌ی کلانشهر شیراز فعال کرده‌ایم و در این مسیر نیازمند همراهی و همکاری بخش‌های مختلف که املاکی در مسیر این پروژه‌ها دارند هستیم.

آرگیو با تاکید بر اینکه حق و حقوق مالکان این املاک که در مسیرهای در حال اجرا و آتی الاحداث قرار می‌گیرد باید طبق توافق در چارچوب قوانین دیده شود، افزود: اجازه نمی‌دهیم حقی از هیچ ذینفعی، نه شهرداری نه پیمانکاران و نه مالکان حقیقی و حقوقی نادیده گرفته شود.

او با اشاره به ضرورت دنبال شدن موضوع انتقال کارخانه‌ی سیمان، گفت: جابجایی این کارخانه و انتقال آن به مکانی خارج از محدوده‌ی شهری سال‌ها است که مطرح و کارهایی نیز در مکان جدید شروع شده که باید با جدیت بیشتری ادامه یابد .

آرگیو با اشاره به تاکید شهردار شیراز برای تعیین تکلیف کارخانه، سرمایه گذاری در زمین‌های باقی مانده بر اساس توافق شهرداری و هیئت مدیره‌ی کارخانه و اجرای پروژه‌های عمرانی، گفت: اجرای بزرگراه مهدیه به عنوان یک شریان بزرگراهی مهم و تقاطع غیرهمسطح شهید رودکی را با همکاری کارخانه ی سیمان و نیز معدود مالکان دیگری که ذینفعند، با جدیت ادامه می‌یابد.

معاون عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه ساخت تقاطع غیرهمسطح جدیدی نیز در همین محدوده مد نظر است، گفت: امیدوارم بتوانیم با نظر مساعد اعضای محترم شورای اسلامی شهر، در زمان مقتضی عملیات اجرایی این پروژه را شروع کنیم.

آرگیو با بیان اینکه بهره برداری از طرح‌های اعلام شده تا حد بسیار زیادی فاصله‌ی جنوب تا شمال کلانشهر شیراز را هم از لحاظ ارزش افزوده و هم از نظر مدت زمان سفر کاهش می‌دهد، یادآور شد: دستیابی به این نقطه‌ی مهم، نیازمند همراهی، بویژه همکاری مدیریت کارخانه‌ی سیمان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: