• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-3480-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مسئول ستاد اقامه‌ی نماز فارس:

اقامه‌ی نماز مردم و جامعه را از دروغ دور می‌کند

مسئول ستاد اقامه‌ی نماز استان فارس گفت: مردم جامعه‌ای که اقامه کننده نماز باشند، از دروغ پرهیز خواهند کرد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از ستاد اقامه نماز استان فارس، حجت‌الاسلام سقاچی در کارگاه‌ آموزشی توانمندسازی اقامه نماز (طرح مکنت) در بوانات استان فارس، گفت: اقامه‌ی نماز وظیفه ذاتی هر مسلمانی است .

او افزود: خداوند در قرآن کریم بارها و  بارها بر اقامه نماز تاکید فرموده؛ اقامه نماز با توجه به مکنت و  توانمندی افراد واجب است و این توانمندی به توانمندی مال و دارایی نیست .

سقاچی که در جمع مدیران دستگاه‌های دولتی شهرستان بوانات سخن می‌گفت، افزود: شما مدیران که افرادی را تحت  مدیریت دارید و ارباب رجوع نیز به شما مراجعه می‌کند دارای مکنت هستید و باید به اقامه نماز اهتمام ورزید .

مسئول ستاد اقامه نماز استان فارس با اشاره به کلام امام علی(ع) در خصوص افراد جامعه و اقامه کنندگان نماز، نماز را برطرف کننده مشکلات اقتصادی دانست و تصریح کرد: اقامه کنندگان نماز مردمی هستند که از دروغ پرهیز و دیگران را نیز به پرهیز از دروغ سفارش می‌کنند .

سقاچی افزود: اگر هر فرد از افراد جامعه بر خود فرض بداند بر اقامه نماز و عمل به نماز مطمئنا بسیاری از مشکلات جامعه و ناهنجاری‌ها که به جهت خود خواهی، کبر، دروغ، رعایت نکردن حقوق دیگران و ... بوجود می‌آید از بین خواهد رفت و جامعه به سمت آرامش و صلاح حرکت می‌کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: