• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون اتاق بازرگانی شیراز:

سرمایه گذاری راهگشای رونق اقتصادی در استان فارس است

عضو هیئت نمایندگان و معاون اتاق بازرگانی شیراز گفت: همه باید به این مهم اذغان داشته باشند که در شرایط کنونی، سرمایه گذاری راهگشای رونق اقتصادی در کشور و استان است و مسوئلان باید در این زمینه اهتمام جدی داشته باشند .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی اتاق شیراز، یلدا راهدار در نخستین جلسه کارگروه حقوقی و پژوهش ستاد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اعضای آن در اتاق شیراز برگزار شد، بیان کرد: نگاه صرف شعاری و حرکت های جزیره ای به مقوله سرمایه گذاری مشکلات کشور در حوزه اقتصاد را حل نمی کند بلکه این مهم باید اجرا شود.

وی افزود: بسیاری از مشکلات کشور از جمله بیکاری و فقر با سرمایه گذاری حل می شود لذا قوانین باید به گونه ای اجرا و تفسیر شود که موجب تسهیل شرایط سرمایه گذاری شود .

راهدار گفت: یکی از مشکلات ما در فضای کسب و کار رتبه جهانی کشورها در بخش های مختلف است که موجب می شود موضوع مهم سرمایه گذاری در کشور و استان تحت الشعاع قرار گیرد .

معاون اتاق شیراز با بیان اینکه برای رونق اقتصادی در کشور نیاز به بهبود شاخص های جهانی است اضافه کرد: بهبود این شاخص ها در فضای جهانی با اصلاح برخی قوانین در حوزه اقتصادی در کشور امکان پذیر می شود که باید مورد توجه قرار گیرد .

وی با اشاره به برقراری ارتباط کارآمد صنعت و دانشگاه برای بهبود وضعیت اقتصاد ادامه داد: ارتباط صنعت و دانشگاه زمانی برقرار می شود که درهای دانشگاه به روی فعالان اقتصادی باز و آنها بتوانند به راحتی وارد دانشگاه ها شوند .

راهدار با بیان اینکه متاسفانه امروز درهای دانشگاه ها به روی صنعت و فعالان اقتصادی بسته است، گفت: اتاق شیراز در استان فارس برای برقراری این ارتباط پیشگام شده و در این زمینه شورای پژوهشی ایجاد شده که موارد کاربردی بخش خصوصی به صورت علمی و تخصصی در این شورا دنبال می شود .

معاون اتاق بازرگانی شیراز گفت: عدم استفاده از مشاور و انجام کار علمی و پژوهشی برای برنامه ها، مشکلی رایج در فارس و کشور است؛ اگر سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی از مشاور استفاده کنند بسیاری از مشکلات اقتصادی و حقوقی کشور حل می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: