• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مراکز تبادل تکنولوژی و استانداردسازی اتاق بازرگانی شیراز راه اندازی شد

مراکز تبادل تکنولوژی و استانداردسازی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و تجارت شیراز راه اندازی شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و تجارت شیراز بعدازظهر چهارشنبه در مراسم راه اندازی مراکز تبادل تکنولوژی و استانداردسازی، گفت: راه اندازی این مراکز، در راستای اقدامات انجام شده برای دانش بنیان کردن اتاق انجام می شود.

جمال رازقی با بیان اینکه طی 2 سال گذشته اقداماتی در راستای دانش بنیان کردن فعالیت های اتاق بازرگانی شیراز، انجام شده است، گفت: امروز صاحب دبیرخانه شورای پژوهشی است.

او همچنین فعال شدن دبیرخانه شورای گفت و گوی استان، دبیرخانه کمیسیون های تخصصی اتاق، دفتر مطالعات اقتصادی و اجتماعی، دفتر پایش فضای کسب و کار، دفتر مطالعات بهره وری آب و خاک و ... را از اقدامات اجرایی شده در اتاق بازرگانی، در راستای دانش بنیان کردن پارلمان بخش خصوصی عنوان کرد.

رازقی با یادآوری اینکه یکی از نقاط ضعف بخش خصوصی موضوع بهره وری در فعالیت ها است؛ گفت: این بهره وری در بخشی به استفاده نشدن از تکنولوژی، نبود انتقال دانش فنی و استفاده از فناوری های نوین در کسب و کار و تبادل تجارب و دانش باز می گردد.

او راه اندازی این دفاتر را زمینه ساز حل بخشی از مشکلات در مباحث انتقال تکنولوژی و تبادل آن و مجهز شدن واحدهای اقتصادی به دانش و تکنولوژی روز، دانست و گفت: در زمینه استارتاپها اتاق به دنبال انجام اقدامات خوبی است.

رازقی با یادآوری اینکه در آینده نزدیک انتخابات شورای جوانان اتاق بازرگانی شیراز برگزار خواهد شد، یکی از اهداف مهم این تشکیلات را توجه به فعالیت استارتاپها و حمایت از این فعالیت ها دانست.

 شیراز همچنین از مبادله تفاهمنامه ای بین این اتاق و اداره کل استاندارد فارس برای راه اندازی مرکز استاندارد و کمک به استانداردسازی فضای کسب و کار، استانداردسازی تولیدات و فعالیت های اقتصادی خبر داد و تصریح کرد که راه اندازی این مرکز در توسعه فعالیت های اقتصادی بسیار تاثیرگذار است.

معاون اتاق بازرگانی شیراز نیز راه اندازی این مراکز را در راستای تسهیل سرمایه گذاری و رونق فضای کسب و کار و حل مشکل بیکاری و اشتغال دانست.

یلدا راهدار، با بیان اینکه سال های آینده، خلق ثروت مبتنی بر دانش خواهد بود، گفت: اتاق بازرگانی شیراز برنامه های خود را براساس این موضوع تدوین می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: