• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-3876-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

یک فوق تخقق گوارش مطرح کرد:

فست‌فودها عامل موثر بر بیماری‌های التهابی روده

عضو هیئت علمی و رییس مرکز تحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نسبت به تاثیر مصرف فست فودها در بروز بیماری‌های التهابی روده، هشدار داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، کامران باقری‌لنکرانی، با اشاره به باكتري‌هاي مفيد و مضر دستگاه گوارش و تقسيم بندي آنها، گفت: این باکتری‌ها در هزار روز نخست زندگي هر نوزاد در شكل گيري محيط باكتريايي دستگاه گوارش فرد٬ بسيار اثربخش است.

این پزشک فوق‌تخصص گوارش با بيان اينكه با نخستین شيردهي مادر به نوزاد، دستگاه گوارش او باكتري‌هاي مفيد را مانند ديگر مواد موردنياز بدن دريافت مي‌كند، افزود: تغذيه كودكان پس از دوران شيرخوارگي، نقش بسيار موثري در تعادل سيستم باكتريايي محيط گوارش داشته و با تغذيه درست، مي‌توان تعادل ميكروبي روده را حفظ كرد.

باقری‌لنکرانی در ادامه به مواد برهم زننده  تعادل ميكروبي روده اشاره و تاکید کرد: استعمال دخانيات، مصرف غذاهاي چرب٬ استفاده از غذاهايي كه با روغن در حرارت زياد به مدت كم پخته شده، همچنين روغن‌هاي چند بار استفاده شده، استفاده از فست فودها و مصرف قند زياد در برهم زدن تعادل باكتريايي روده نقشي موثر دارد.

رییس مرکز تحقیقات سلامت علوم پزشکی شیراز در مورد مصرف آنتي بيوتيك‌ها نیز گفت: مصرف آنتي بيوتيك‌ها بخش قابل توجهي از باكتري‌هاي مفيد را از بین برده و به باكتري‌هاي زیان آور دستگاه گوارش اجازه رشد می‌دهد؛ این امر در نهایت به ضرر تعادل ميكروبي روده است.

اين عضو هیئت علمي دانشگاه علوم پزشكي شيراز، درباره پرهیز از افراط و تفريط در استريل نگه داشتن كودكان، توصيه کرد: پدر و مادر نبايد وسواس زیاد به خرج دهند، تحقیقات نشان می‌دهد افرادي كه در كودكي در معرض باكتري بوده‌اند، در بزرگسالي شانس کمتری برای ابتلا به بيماري‌هاي خودايمني دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: