• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-3473-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون سپاه فجر فارس:

رسانه می‌تواند هویت بخش یا هویت‌ زدا باشد

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر استان فارس با تاکید براینکه کتب الهی زیباترین و کامل‌ترین رسانه محسوب می‌شود، گفت: توسعه‌ و پیشرفت، درماندگی و رشد، وابستگی و استقلال و ... همه از دل رسانه می‌جوشد؛ رسانه می‌تواند هویت‌بخش یا هویت‌زدا باشد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، سرهنگ سعید کوشکی که در مراسم گرامی‌داشت سالروز تشکیل سازمان بسیج رسانه سخن می‌گفت، با یادآوری اینکه همه ما به شکلی رسانه هستیم، گفت: رسانه در گام نخست متعلق به خداست پس هر که در این رسانه درست رفتار نمی‌کند به بهترین نعمت الهی خیانت می‌کند و هرکس بر مدار تعریف شده الهی حرکت می‌کند دارد بندگی و عبادت خداوند می‌کند .

معاون هماهنگ‌کننده سپاه فجر فارس رسانه را هم عامل انسجام و هم عامل فروپاشی انسجام برشمرد و گفت: رسانه می‌تواند هم انسجام و سرمایه‌های اجتماعی را دچار خلأ و مسئله کرده و هم اینکه می‌تواند این‌ها را در پشت نظام قرار دهد به عنوان مثال زمانی که یک روزنامه در زمان اغتشاشات دست به انتخاب تیتر تحریک‌آمیز کند، در حقیقت دارد در فضا و زمین دشمن حرکت می‌کند .

کوشکی با بیان اینکه گاهی اوقات یک حادثه بزرگ در کشور رخ داده اما برخی از رسانه‌ها همانند این هستند که در این کشور زندگی نمی‌کنند، گفت: خداوند در کتاب خود دو گروه بیشتر معرفی نمی‌کند و گروه سوم ندارد، یک گروه رستگاران و گروه دیگر زیان‌کاران هستند و باید بدانیم که همه ما پیر می‌شویم و می‌میریم اما باید بدانیم که در کدام گروه قرار گرفته‌ایم .

معاون هماهنگ کننده سپاه فجر فارس با تصریح اینکه اگر توانستید در بطن زندگی مردم زندگی کنید، رسانه مؤثر بوده و خدمت می‌کنید، به تبیین ویژگی‌های بسیجیان پرداخت و گفت: نخستین ویژگی بسیجی، این است که مؤمن است و اولین شاخصه ایمان هم نماز است .

وی، دومین ویژگی بسیجی را آمر به معروف و ناهی از منکر برشمرد و گفت: رسانه مطلوب الهی این است که معروفات را منتشر کرده و با منکرات تقابل کند و اصلاً فلسفه وجود رسانه این است که آن فرهنگ را معرفی کند لذا بسیجی آمر به معروف و ناهی از منکر است چون زایش ایمان و خروجی ایمان می‌شود امر به معروف و نهی از منکر و بسیجی این حقیقت‌ها را با هم دارد .

کوشکی با تأکید بر اینکه بسیجی حقیقت‌جو، حقیقت‌بین، حقیقت‌شنو و حقیقت گوست و آخر هم شود می‌حقیقت‌نگار، گفت: برخی‌ها گوششان بسته است یعنی چشمشان را بر حقایق می‌بندند و حقیقت پیشرفت انقلاب اسلامی را نمی‌بینند اما زمانی موضوعی را بولد می‌کنند و ۲۰۰ نفر آشوب‌گر را می‌بینند .

معاون هماهنگ‌كننده سپاه فجر فارس با بیان اینكه مقابله با گرانی مطالبه مردمی و حق است اما همیشه در برخی از حوادث اگر مراقبت و کنترل نباشد، بلافاصله گروهی سوءاستفاده می‌كنند، گفت: راهبرد اساسی آمریكا و نظام سلطه این است كه می‌گوید تمرین، شكست، تجربه و طرح نو و یک عمل انجام می‌دهد اگر حاصلش شکست یا پیروزی شد تجربه کسب می‌کند و دوباره در طرح نو پیاده می‌کند .

وی یادآور شد: علت اصلی اینکه آمریکایی‌ها تاکنون در نقشه‌های خود علیه ایران موفق نشده‌اند این است كه شناخت درستی از دین و مردم و این فرهنگ عظیم ایرانی اسلامی ندارند علی رغم اینکه یک هزار مرکز مطالعات دارند .

كوشكی در عین حال نقش مردم را در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی یادآور شد و گفت: امام با مردم به پیروزی رسید و با مردم جنگ را حل کرد و مقام معظم رهبری نیز با مردم از این حوادث گوناگون عبور کرد و این مردم ۹ دی را رقم زدند چون برخی از سیاسیون غارت‌گران دین و دنیای مردم هستند .

معاون هماهنگ‌كننده سپاه فجر فارس با بیان اینكه برخی از صاحبان قدرت فقط خودشان را می‌بینند و شعار مردم می‌دهند اما غارتگر دین و دنیای مردم هستند، گفت: اصل وجودی دین است که جلوی این غارتگری که هم دینی، هم قلبی و هم مادی است را بگیرد .

كوشكی، مورد اعتماد و وثوق بودن رسانه را یادآور شد و گفت: بسیج برای حفظ نظام، مردم و این كشور به وجود آمده است و فلسفه وجودی آن همین است لذا خبرنگار بسیجی هم در این سه فاز حركت می‌كند و مطالبات مردم و نظام را می‌گوید .

معاون هماهنگ‌كننده سپاه فجر فارس با تأكید بر اینكه ولایت، مردم و نظام همه یكی هستند، گفت: نكته بعدی خبرنگار بسیجی، عمل به هنگام و به اندازه است و كسی می‌تواند عمل به هنگام انجام دهد كه از قبلش شناخت و آمادگی داشته باشد .

وی با بیان اینكه بسیج رسانه باید افق داشته باشد، افزود: انتظار این است که بسیج رسانه جریان خود را تبیین کرده باشد و خبرنگار بسیجی بدانند جریان عملیات رسانه‌ای در بسیج رسانه این است كه بداند می‌خواهد چه چیزی را تصرف کند و کدام مسئله را بولد و بزرگ کند و به چشم آورد و برای این كار نیز باید جریان‌سازی كند .

معاون‌ هماهنگ‌كننده سپاه فجر، مردمی بودن، دشمن‌ستیزی و آرامش‌بخش بودن را از دیگر ویژگی‌های خبرنگار بسیجی برشمرد و گفت: باید باور کنیم که در دنیا دشمن داریم اما علی‌رغم همه دشمنی‌ها امروز نظام اسلامی با رهبری امام و همراهی مردم توانسته است پابر جا بماند .

كوشكی با بیان اینكه ما به عنوان سپاه در حد توان خود از بسیج رسانه پشتیبانی می‌كنیم، گفت: ما یك چاپخانه مجهز به آخرین متد روز را در شیراز نصب و راه‌اندازی كرده‌ایم و حاضریم از این چاپخانه‌ برای رسانه‌ها استفاده كنیم اما بسیج رسانه باید بررسی كند تا بتوانیم از این ظرفیت استفاده بهینه كنیم البته لازم به ذكر است كه نمی‌خواهیم رقیب كسی شویم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: