• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-6374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس:

جلوی خروج منابع درآمدی فارس باید گرفته شود

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فارس اعتقاد دارد که با همراهی تمام دستگاه‌های اجرایی باید جلوی خروج منابع درآمدی فارس از این استان گرفته شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس بابک دایی عصر شنبه 23 دی در جلسه شورای برنامه‌ریزی فارس گفت: امروز منابع درآمدی فارس از دسترس این استان خارج می‌شود و شرکت‌های قدر، مالیات و بیمه خود را در تهران پرداخت می‌کنند.

او با بیان اینکه فارس از این داشته محروم مانده است، به ارائه‌ی عملکرد 9 ماهه دارایی فارس پرداخت و گفت: طی 9 ماه گذشته درآمدهای مالیاتی 91 تا 92 درصد و درآمدهای عمومی استان 82 درصد و سایر درآمدها 49 درصد تحقق یافته است.

دایی با بیان اینکه فارس در بودجه‌ی عمومی با کسری 376 میلیاردی، در بودجه‌ی مالیاتی با کسری 257 میلیاردی و در سایر درآمدها با کسری 118 میلیاردی مواجه است، گفت: در کارگروه درآمد و براساس بند الف قانون ششم توسعه، تمام شرکت‌های معدنی استان موظف شدند حساب‌هایشان را به استان منتقل کنند.

او گفت: غیر از شرکت‌های معدنی، شرکت‌های بزرگی در استان وجود دارد که حساب‌هایشان را در مرکز متمرکز کرده‌اند؛ شرکت‌هایی نظیر مخابرات، ذوب‌آهن پاسارگاد، گاز و ... و البته در کنار این‌ها پیمانکاران قدری در فارس فعال هستند که حساب‌های آنها هم در مرکز متمرکز است.

دایی خاطرنشان کرد: در کارگروه درآمد استان این موضوع جمع‌بندی شد که دستگاه‌های اجرایی موظف شوند فهرستی از پیمانکاران و شرکت‌های تحت پوشش و طرف قرارداد را به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارائه دهند تا بتوان از طریق سازمان مالیاتی، مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده به استان فارس بازگردانده شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس گفت: به‌عنوان مثال از 1200 میلیارد تومان حق بیمه پرداخت شده مربوط به شرکت‌های بزرگ، حتی یک ریال هم به فارس تعلق نگرفته است حال آنکه تنها مالیات ارزش افزوده این عدد 108 میلیارد تومان است.

دایی مدعی است که اگر این درآمدها به استان فارس بازگردد، تحقق درآمدهای فارس به بیش از 90 درصد خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: