• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-3976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

موثرترین راهکارهای مصونیت در برابر سرطان روده‌ی بزرگ

سرطان، بیماری صعب العلاجی که طی چند دهه‌ی گذشته بسیاری را درگیر کرده است؛ یک بیماری غیرواگیر که عوامل بسیاری بر بروز و تشدید آن تاثیرگذار است؛ اما راهکارهای مقابله و پیشگیری از آن نیز متعددند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، یکی از انواع سرطان که به دلایل مختلف در سال‌های اخیر بر شمار مبتلایان به آن اضافه شده است، سرطان روده‌ی بزرگ است.

 مسئول واحد مبارزه‌با بیماری‌های غیرواگیر مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز، اصلاح شیوه‌ی زندگی را از راهکارهای موثر در پیشگیری از ابتلا به یکی از خطرناک‌ترین سرطان‌ها که روده‌ بزرگ را در گیر می‌کند، عنوان کرد.

نگار میرزاد، در مورد  عوامل خطر قابل اصلاح مرتبط با شيوه زندگي برای پيشگيري از سرطان روده بزر گ ، توضیح داد:   فعاليت بدني ناكافي از جمله این عوامل است؛ هر ميزان از فعاليت بدني مي تواند خطر سرطان روده بزرگ را كم كند، ورزش هاي سنگين مثل دويدن و يا سبك مثل پياده روي تند هر دو به سهم خود موثرند، حتي اگر در سنين بالاي زندگي شروع شوند؛ ورزش با روش هاي مختلف از جمله كاهش وزن، كاهش ماندگاري مواد غذايي مضر در دستگاه گوارش، كاهش سطح انسولين خون و در نتيجه كاهش رشد سلول هاي مخاطي روده، بهبود عملكرد سيستم ايمني و متابوليسم اسيد صفراوي، در کاهش احتمال سرطان روده بزرگ موثر است.

او افزايش وزن و چاقي، به ويژه چاقي دور شكم را يك عامل خطر براي سرطان روده بزرگ عنوان و اضافه کرد: مصرف الكل، حتي اگر روزانه يك بار باشد، خطر دیگری برای ابتلا به سرطان روده بزرگ است که هر چه ميزان مصرف آن بيشتر شود، خطر ابتلا به این سرطان نيز بيشتر مي شود.

دكتر ميرزاد در ادامه مصرف دخانيات از جمله سيگار را سبب افزايش خطر پوليپ هاي آدنوماتوز و سرطان روده بزرگ دانست و گفت: مواد سرطان زاي زيادي در دود سيگار وجود دارد كه ممكن است روده بزرگ را از راه سيستم گردش خون تحت تاثير قرار دهند و منجر به جهش هاي سلولي شوند، باید بدانیم از زمان شروع مصرف سيگار تا پديدار شدن افزايش خطر سرطان روده بزرگ، ممكن است سال ها طول بكشد .

طرفداران گوشت قرمز، هوشیارتر باشند!

او در ادامه عوامل خطرآفرین در مورد سرطان روده بزرگ، اضافه کرد: دو مساله در مورد گوشت قرمز مي تواند بروز سرطان روده بزرگ را زياد كند، يكي مقدار مصرف گوشت قرمز است و ديگري نحوه پخت آن؛ افرادي كه روزانه بيش از 80 تا 90 گرم گوشت قرمز مصرف مي كنند در مقايسه با افرادي كه مصرف كمتر از 20 گرم در روزدارند، به ميزان سي درصد خطر بالاتري براي ابتلا به سرطان روده بزرگ دارند، بنابراين بايد تعادل را در مصرف گوشت قرمز رعايت كرد تا ضمن بهره مندي از فوايد آن، از ضررهايش دوري كرد، در مورد نحوه پخت هم، اگر گوشت را در دماي بسيار زياد آماده كنيم به ويژه در زمان كباب كردن يا درست كردن همبرگر، خطر سرطان بالاتر مي رود .

مصرف كم ميوه و سبزي دیگر موردی بود که این کارشناس سلامت نسبت به آن هشدار داد و گفت: سبزي ها نه تنها به محافظت در برابر سرطان كمك مي كنند، بلكه خطر ابتلا به ديگر بيماري هاي مزمن از جمله بيماري هاي قلبي و سكته مغزي را نيز كاهش مي دهند؛ سبزيجاتي مثل كلم بروكلي و گل كلم، اسفناج و كرفس داراي تركيباتي از جمله آنتي اكسيدان، اسيد فوليك و فيبر هستند كه مي تواند خطر سرطان را كاهش دهد.

دکتر میرزاد گفت: با توجه به اهمیت آشنایی با این راهکارها، 86مراقب سلامت مرکز بهداشت شهدای والفجر با این مفاهیم آشنا شدند و   در پايان به مراقبان سلامت تاكيد شد طبق اصول خودمراقبتي، بايد به همه افراد حتي افراد باسابقه مثبت خانوادگي، در خصوص عوامل خطر سرطان روده بزرگ و دوري از آنها، آموزش هاي لازم ارایه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: