• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون شهرداری شیراز وعده داد:

دگرگونی منظر شهری شیراز طی ماه‌های آینده

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز وعده داد که طی ماه‌های آینده و قبل از سال جدید شاهد تحولی قابل توجه و دگرگونی در منظر شهری شیراز خواهیم بود تا شهر برای ورود به سال جدید آماده‌تر باشد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، محمدرضا حسن‌پور یکشنبه 24 دی در نشست مشترک با کمیسیون خدمات شهری شورای شهر شیراز، یکی از مسائل مهم مبتلابه شیراز را بحث آسیب‌های اجتماعی عنوان و اضافه کرد که شیوه‌ی مواجهه با متکدیان و معتادان و خیابانگردها، مشکلاتی را برای این شهر ایجاد کرده است.

وی حضور اغذیه‌ و بار فروشان سیار در نقاط مختلف شهر را از دیگر مسائل مهم و آسیب‌زای شیراز دانست و گفت: با یک بررسی میدانی متوجه خواهیم شد که در مباحث مرتبط با ساماندهی به‌عنوان یک اولویت اصلی، توفیق چندانی را کسب نکرده‌ایم.

حسنپور با تصریح اینکه طی ماه‌های آینده اقداماتی در حوزه ساماندهی آسیب‌های اجتماعی اجرایی خواهد شد، یکی دیگر از اولویت‌های مد نظر این معاونت را ساماندهی بازارچه‌های عرضه‌ی میوه و تره‌بار شهرداری در شیراز دانست.

او همچنین با اشاره به وجود 32 قبرستان در شیراز، گفت: تعداد 4 قبرستان متروکه و 28 قبرستان فعال است؛ امیدواریم با همراهی شهروندان از ابتدای سال و با توجه به تکمیل ظرفیت دارالرحمه به‌عنوان قبرستان اصلی شیراز، انتقال سردخانه و غسالخانه به بهشت احمدی را اجرایی کنیم.

معاون شهرداری شیراز با اشاره به فعالیت‌های سازمان سیما و منظر شهری، تلاش دوچندان در این حوزه را مد نظر قرار داد و گفت: یکی از مباحث مهم در این بخش، ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی است؛ در تهران سالانه هزار میلیارد تومان از محل تابلوهای تبلیغات شهری درآمد کسب می‌شود؛ در شیراز هم نیازمند نگاه جدید و ساماندهی این مبحث برای کسب درآمدی مناسب هستیم.

حسنپور همچنین بر ضرورت ساماندهی تابلوهای شهری تاکید و تاثیر بسیار زیاد این تابلوها بر نازیبایی بصری شهر شیراز را مد نظر قرار داد و گفت: امروز در شیراز هر کس هر شکل که خواسته تابلویی را نصب کرده است.

معاون شهردار شیراز با بیان اینکه ساماندهی و زیباسازی ورودی‌های شیراز خصوصا بلوار مدرس را یکی از برنامه‌های این معاونت اعلام و اضافه کرد: بلوار مدرس، چشم شیراز محسوب می‌شود اما این بلوار از بیماری رنج می‌برد!

حسنپور با اشاره به ایجاد کارگروه‌هایی برای بررسی مشکلات شیراز در حوزه‌ی معاونت خدمات شهری، گفت: برای 16 نقطه در شیراز برنامه‌ریزی کرده‌ایم و امیدواریم امسال در ایام نوروز شاهد تفاوت‌های خوبی باشیم.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز با بیان اینکه سازمان پسماند از یکی از 5 سازمان مهم تحت پوشش این معاونت است، از برنامه‌های جدید این سازمان برای تحول در حمل و دفع زباله خبر داد و گفت: با 4 شرکت سرمایه‌گذاری برای جمع‌آوری و دفع زباله مذاکراتی انجام شده است.

او یکی از مسائل مورد نظر را ایجاد کارخانه زباله‌سوزی دانست و احداث این کارخانه را نیازمند 700 یا 800 میلیارد تومان اعتبار دانست و گفت: امیدواریم با همکاری شورا شاهد نهایی شدن عقد قرارداد در حوزه‌ی پسماند با یکی از شرکت‌های بزرگ باشیم.

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز با بیان اینکه 12 تا 13 میلیارد تومان ماهیانه در زمینه پسماند در شیراز هزینه می‌شود، گفت: امروز ستاد بحران در شیراز در حد مرکز مطالعات بحران تقلیل داده شده و این درحالی است که اگر اتفاقی در شیراز حادث شود، ستاد بحران جوابگوی نیازها نخواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: