• پنجشنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-880-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

تصویب سند همکاری‌های مشترک فرهنگی منطقه جنوب در شیراز

سند همکاری‌های مشترک فرهنگی منطقه‌ی جنوب در سمینار معاونان فرهنگی و کارشناسان حوزه‌های هنری جنوب کشور امضا شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی حوزه‌ی هنری فارس، دبیر سمینار معاونین فرهنگی و کارشناسان هنری حوزه‌های هنری جنوب کشور گفت: نتایج فعالیت کارگروه‌های تخصصی هنری در قالب سندی مشترک تدوین شده و به تصویب روسا و معاونین فرهنگی حوزه‌های هنری منطقه رسیده است. 

وحید فرجی گفت: در این سند ابراز امیدواری شده که سال آینده، شاهد گسترش عالمانه فعالیت‌های مشترک بین حوزه‌ای و تولید آثار فاخر مشترک و تاسیس بازارهای توزیع درون منطقه‌ای و برون منطقه‌ای (ملی و بین‌المللی) و تشکیل کارگروه‌های مشترک اندیشگانی برای تعمیق حرکت‌های تئوریک و نخبه گرایانه باشیم .

قائم مقام و معاون فرهنگی حوزه هنری انقلاب اسلامی فارس گفت: در این سند تقویت جایگاه معاونین فرهنگی در حوزه سیاستگذاری و تصمیمگیری به عنوان یک اصل جدی لحاظ شده و بر برنامه ریزی جهت ایجاد شبکه حرفه‌ای توزیع آثار و تولیدات فرهنگی استان‌ها تاکید شده است .

وی گفت: بر این اساس همچنین تاکید شده به واسطه همبستگی و اشتراکات فی مابین منطقه‌ای ضرورت دارد در برنامه ریزی و سیاستگذاری این خصوصیت که می تواند عامل موثری در پیوستگی و وحدت فرهنگی منطقه باشد مورد توجه قرار گیرد .

فرجی تصریح کرد: در فراز دیگر این سند آمده است باعنایت به اهمیت مباحث چهل سالگی انقلاب اسلامی در حوزه هنری، ضروری است برنامه های مشترک به این مناسبت در دستور کار حوزه های هنری قرار گرفته و بر همکاری حوزه های هنری استان ها در برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی تاکید شده است .

وی گفت: در این سند پیش بینی شده به منظور هماهنگی و ایجاد تعامل بهینه و رصد فعالیت های مشترک و برنامه ریزی و جمعبندی گزارش ها و ... دبیرخانه دایمی مشترک فعالیت‌های هنری منطقه جنوب تشکیل شود.

دبیر سمینار معاونین فرهنگی و کارشناسان هنری حوزه های هنری جنوب کشور افزود: با نظر مشترک معاونین فرهنگی استان ها، یک نفر به عنوان مسوول این دبیرخانه برای مدت 2 سال انتخاب خواهد شد تا دبیرخانه زیر نظر وی فعالیت کند.

وی افزود: بر این اساس مقرر شده نشست‌های معاونین فرهنگی و کارشناسان به صورت فصلی و گردشی در استان ها برگزار و در صورت ضرورت با حضور تمام یا بخشی از کمیته ها نشست های فوق العاده تشکیل شود و البته برگزاری تمام نشست‌ها به دعوت دبیرخانه فوق خواهد بود .

فرجی هدف از تدوین این سند را دست یابی به اهداف مشترک خواند و در تشریح عناوین این اهداف گفت: فعالیت در راستای سند چشم انداز راهبردی حوزه ی هنری، تعمیق فرهنگ اصیل بومی-ارزشی جنوب در قالب فعالیت های ادبی- هنری و گسترش روح همکاری و همدلی بین هنرمندان منطقه جنوب از طریق فعالیت های مشترک  از جمله این اهداف است .

او گفت: جهت دهی عالمانه و نقادانه به جریان ها و موج های ادبی هنری پیشین و موجود در منطقه جنوب ، هم افزایی توان اجرایی در راستای توسعه بین المللی فعالیت ها،بهره مندی از ظرفیت کشورهای همجوار منطقه جنوب و ایرانیان مقیم این کشور و استفاده از ظرفیت های بومی درون منطقه جهت توسعه فعالیت ها نیز دیگر اهداف مشترک را تشکیل داده است .

سمینار معاونین فرهنگی و کارشناسان هنری حوزه های هنری منطقه جنوب با حضور مسئولان حوزه های هنری فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان به میزبانی شیراز برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: