• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-976-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سفر معاون فناوری رییس‌جمهور به جهرم/

بهره‌برداری از اتاق تمیز جهرم با حضور معاون رییس جمهور

معاون علمی و فناوری رییس جمهور، با هدف بازدید از مراکز علمی،‌ دانشگاهی و صنعتی و همچنین شرکت در مراسم بهره‌برداری از مراکز دانش‌بنیان و علمی، به شهرستان جهرم سفر کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، معاون استاندار و فرماندار ویژه‌ی جهرم شنبه 7 بهمن گفت: معاون علمی و فناوری رییس جمهور ضمن سفر به جهرم از شهرک صنعتی جهرم و شرکت دانش‌بنیان ساخت تجهیزات پزشکی بازدید و اتاق تمیز این شرکت را افتتاح کرد .

علیرضا صحرائیان، با بیان اینکه اتاق تمیز شرکت تولیدات تجهیزات طبی در شهرک صنعتی جهرم و با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد ریال ایجاد شده و مدیر آن کارآفرین برتر کشور در حوزه صنعت در سال ۹۴ شناخته شده است، گفت: برای راه‌اندازی این طرح بیست میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است و در حال حاضر یکصد نفر در آن مشغول به کار هستند .

وی مساحت این یک اتاق تمیز را ۴۰۰ متر مربع اعلام و اضافه کرد: تا اوایل سال آینده این طرح به سه هزار و ۲۰۰ متر گسترش خواهد یافت تا هفت اتاق تمیز دیگر نیز بتوان راه‌اندازی کرد و پیش بینی می شود که با توسعه این طرح زمینه‌ی اشتغال ۱۰۰۰نفر دیگر فراهم شود .

فرماندار جهرم با بیان اینکه این اتاق، اولین اتاق تمیز در جنوب کشور است گفت: در اتاق تمیز این شرکت دانش بنیان تجهیزات پزشکی از جمله: پانج آئورت لوازم ارتوپدی و سرنگ های آنژیوگرافی تولید می شود .

وی با بیان اینکه این شرکت تولید تجهیزات پزشکی دارای ۱۰ اختراع ثبت شده داخلی و ۳ ثبت اختراع بین المللی است، خاطرنشان کرد: این شرکت به عنوان قطب تجهیزات پزشکی کلان منطقه ۵ کشور انتخاب شده است و ۴ خط تولید تجهیزات پزشکی دارد .

فرماندار جهرم همچنین گفت: مرکز رشد واحد جهرم با کسب مجوز و ایجاد شعبه‌ای از پارک علمی، فناوری فارس در ساختمانی مجهز با حضور دوستداران تحقیق و پژوهش آماده شده است که این مرکز نیز به دست معاون رئیس جمهور افتتاح شد .

به گزارش ایسنا، برگزاری جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه‌ی علم و فناوری با حضور رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، مسئولان شهرستان، مدیران دانشگاه‌ها و رؤسای شرکت‌های دانش‌بنیان جهرم، از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه‌ی معاون علمی و فناوری رییس جمهور به شهرستان جهرم اعلام شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: