• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نخستین عمل برداشت تخمک در شیراز انجام شد

رییس مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب (سلام‌الله علیه) گفت: برای نخستین بار عمل برداشت تخمک یا ovum pick up  در بخش IVF این مرکز انجام شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، عالم‌تاج صمصامی شنبه 7 بهمن اعلام کرد: فعالیت عملی بخش IVF بیمارستان حضرت زینب(س) شیراز به عنوان دستاوردی دیگر از طرح تحول نظام سلامت، از امروز آغاز شده است.

او گفت: در این بخش فوق تخصصی تاکنون چهارصد ویزیت، سی مورد سونوگرافی تخصصی و هفتاد مورد آمایش از زوجین نابارور، انجام شده است.

صمصامی افزود: این بخش با دارا بودن درمانگاه فوق تخصصی، آزمایشگاه آندرولوژی، آزمایشگاه جنین شناسی، سونوگرافی فوق تخصصی، بیوفیریزینگ، اتاق عمل و واحد مراقبت‌های پس از عمل جراحی، تنها مرکز دولتی IVF در شیراز برای ارایه خدمات به زوجین نابارور با تعرفه‌های درمانی دولتی است.

او اضافه کرد: نخستین عمل برداشت تخمک (ovum pick up) ، در اتاق عمل بخش IVF این مرکز توسط دکتر "افسون زارعی" فوق تخصص نازایی، انجام شد.

این پزشک متخصص ادامه داد: در این عمل که نخستین مرحله از فاز دوم فرایند IVF است، 10 عدد تخمک گرفته شده از بیمار برای عمل لقاح، به آزمایشگاه جنین شناسی انتقال داده شد .

فوق تخصص نازایی و پزشک مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب(س) نیز گفت: این بیمار در فاز اولیه درمان که حدود سه هفته طول کشید، مراحل ویزیت، تزریق دارو، سونوگرافی و آزمایشات تخصصی لازم را با موفقیت گذرانده و برای این عمل آماده شده است .

افسون زارعی افزود: وضعیت ایده آل پس از تزریق دارو، وجود هشت تا پانزده تخمک است؛ در این بعد، بیمار مورد نظر شرایط ایده‌آلی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: