• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون امور دانشجویان داخل سازمان وزارت علوم:

سطح مشارکت در جامعه کاهش داشته است

معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با اشاره به پایش‌های انجام شده، مدعی شد که سطح مشارکت در جامعه به میزان چشمگیری کاهش داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، سید ابوالحسن ریاضی یکشنبه 8 بهمن در دومین همایش کشوری کانون‌های دانشجویی همیاران در شیراز گفت: براساس پیمایش‌ها در خصوص ارزیابی عدالت و برابری، 94 درصد افراد نظر مثبتی در باره‌ی عدالت در جامعه ندارند و 36 درصد نیز فرصت‌های شغلی را برابر ندانسته‌اند.

رییس علمی دومین همایش کانون‌های اجتماعی با اشاره به حضور 400 دانشجو از 101 دانشگاه کشور در این همایش، تاکید کرد که رویکرد اجتماعی شدن رویکردی کاملا اجباری است و گفت: هدف همیاران ارتقاء مشارکت، افزایش امید و مداخله در برخی آسیب‌ها است.

رياضي با طرح این موضوع که پديده‌ی خودكشي جزو موارد رو به رشد در جامعه است، حضور و فعالیت همیاران در دانشگاه را عاملی موثر بر برخی آسیب‌ها دانست و گفت: یکی از مهمترین کارها برای کاهش آسیب‌ها، آموزش و کار گروهی است.

مدير كل دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نیز گفت: يكي از موراد مهم براي كانون همياران مقابله با مواد مخدر است .

منصوره سادات صادقي با اشاره به اینکه پیشگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها از محورهای این همایش است، گفت: هدف اصلی برگزاری این همایش تربیت دانشجویان برای آموزش به هم‌نوعان است.

دبير علمي دومين همايش كشوري كانون‌هاي همياران گفت: اين همايش با هدف توانمندسازي دانشجويان براي پيشگيري از آسيب‌هاي رواني و اجتماعي و مقابله با آنها و کاهش این آسیب‌ها در جامعه برگزار شده است.

به اعتقاد او، موادمخدر، آسیب‌های روانی اجتماعی، شکست عاطفی و ... را از آسیب‌های اجتماعی مهم در دانشگاه‌ها عنوان کرد.

معاون كاهش تقاضا و توسعه مشاركت‌هاي مردمي ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز بيان اينكه كانون همياران از سه سال قبل راه‌اندازی شده است، گفت: اتفاقات بزرگي به صورت مستقيم و غير مستقيم در حوزه آسيب‌هاي اجتماعي رخ داده است .

پرویز افشار با اشاره به اينكه از نيمه دوم سال 95 شاهد كاهش مصرف موادمخدر در قشر دانشجويي بوده‌ايم، گفت: کانون‌ها باید از مقاطع تحصیلی قبل از ورود به دانشگاه فعال شود.

وي با اشاره به اينكه وجود همياران در مقاطع اوليه‌ِ تحصيلي به ويژه در مقطع پيش دبستاني و سال‌هاي اول و دوم ابتدايي لازم است، ادامه داد: طي تحقيقات انجام شده 75 درصد از مصرف كنندگان موادمخدر، قبل از ورود به دانشگاه به این مواد گرایش داشته‌اند.

افشار، معتقد است که تجربه جديد، نياز به هيجان‌، تفريح، لذت، ايجاد شادابي و مشكلات جنسي از دلایل اصلی گرایش به مصرف مواد مخدر محسوب می‌شود.

به گزارش ايسنا، دومين همايش كشوري كانون‌هاي دانشجويي همياران با رويكرد اجتماعي شدن از هشتم بهمن ماه در شیراز آغاز به‌کار کرده و به مدت سه روز ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: