• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-2414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز خواستار شد؛

پرداخت معوقات دولت در خصوص متروی شیراز

شهردار شیراز به دیدارش با معاون اول رییس جمهور اشاره و اضافه کرد که در این دیدار خواستار پرداخت معوقات سهم دولت در خصوص احداث خط یک قطار شهری شد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور با بیان اینکه شهرداری سهم خود در خصوص فاز یک قطار شهری را پرداخته است اما دولت هنوز سهمش را پرداخت نکرده، گفت: با توجه به قرارداشتن در ایام پایانی سال، در دیدار با آقای دکتر جهانگیری،‌ خواستار صدور دستور مساعدت در این زمینه شدم.

وی همچنین با اشاره به اهمیت بافت تاریخی به عنوان یک ثروت، گفت: در دیدار با معاون اول رییس‌جمهور، خواستار اختصاص اعتباری برای ساماندهی بافت تاریخی شیراز شدم.

شهردار شیراز ضمن یادآوری اینکه در بافت‌های فرسوده شهرداری، میراث فرهنگی و راه و شهرسازی، ورود و فعالیت دارند، گفت: اعتقاد دارم که این اقدامات جزیره‌ای از یک سو منجر به آسیب بافت و از سوی دیگر سردرگمی شهروندان شده است.

اسکندرپور افزود: از معاون اول رییس جمهور تقاضا کردم که دولت طی مصوبه‌ای در خصوص نحوه مدیریت بافت‌های تاریخی تعیین تکلیف کند. این پیشنهاد مورد استقبال دکتر جهانگیری قرار گرفت و مقرر شد که از طریق وزارت کشور این موضوع مطرح و پیگیری شود.

شهردار شیراز با اشاره به وجود اماکن تاریخی و فرهنگی متعدد در این شهر گفت: هزینه ورودی این مجموعه‌ها به حساب خزانه واریز شده و امکان استفاده از آن برای توسعه‌ی این اماکن وجود ندارد، یکی از پیشنهادهای ارائه شده به آقای جهانگیری، اداره‌ی این اماکن به شکل هیئت امنایی بود.

اسکندرپور گفت: اداره‌ی این اماکن به شکل هیئت امنایی، منجر به این می‌شود که درآمدهای حاصله از بلیت فروشی زیر نظر هیئت امنا به مصرف توسعه‌ی همان اماکن برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: