• دوشنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-2814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

لایحه‌ی بودجه شهرداری شیراز تقدیم شورا شد/ کاهش 6.9 درصدی بودجه

لایحه‌ی بودجه‌ی 3 هزار و 150 میلیارد تومانی شهرداری شیراز توسط شهردار به شورای این کلانشهر تقدیم شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، شهردار شیراز عصر دوشنبه 9 بهمن، لایحه‌ی بودجه‌ی سال 97 شهرداری را به شورای اسلامی این کلانشهر تقدیم کرد.

به گزارش ایسنا، بودجه‌ی شهرداری شیراز در سال 96 بالغ بر 3 هزار و 383 میلیارد تومان بود که براساس آمارها علی‌رغم گذشت 10 ماه از سال، هنوز درصد قابل توجهی از آن محقق نشده است. براین اساس حجم ریالی بودجه‌ی سال 97 شهرداری در لایحه‌ی پیشنهادی حدود 6.9 درصد کاهش را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

حیدر اسکندرپور شهردار شیراز ضمن تشریح ابعاد و ویژگی‌های لایحه‌ی بودجه، تاکید کرد که با توجه به تغییر ماهیت سازمان‌های تحت مدیریت شهرداری شیراز از سال گذشته، بودجه‌ی این سازمان‌ها در سازمان مرکزی متمرکز شده است.

اسکندرپور گفت: لایحه‌ی بودجه‌ی شهرداری در 4 کارگروه شهرداری با صرف ساعت‌ها وقت، با حضور کارشناسان مختلف، تدوین و آماده شده است.

او خاطرنشان کرد:  لایحه‌ی بودجه‌ی 3 هزار و 150 میلیارد تومانی شهرداری پس از کسر 300 میلیارد تومان شامل 200 میلیارد تومان درآمد ناشی از فروش اوراق مشارکت برای قطار شهری و 100 میلیارد تومان تعهدات شهرداری نسبت به بستانکاران، عدد 2 هزار و 850 میلیارد تومان خواهد بود که صرف هزینه‌های جاری و عمرانی می‌شود.

شهردار شیراز تاکید دارد که در تنظیم و تدوین لایحه‌ی بودجه‌ی شهرداری، بهبود شاخص‌های مدیریتی، فعال‌سازی تمام امکانات، منابع مالی و سرمایه‌های انسانی، افزایش مشارکت شهروندان در تامین هزینه‌ها، اصلاح نظام درآمدی شهرداری، مدیریت تامین و تخصیص اعتبارات مرتبط، استقرار مدیریت هزینه با رعایت اصل صرفه‌جویی، حذف هزینه‌های غیرضروری و .... مد نظر قرار گرفته است.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز این لایحه را به کمیسیون برنامه بودجه و تلفیق ارجاع می‌دهد و براساس قانون باید بعد از 10 روز نتیجه‌ی بررسی‌های 2 کمیسیون به صحن علنی ارائه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: