• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-381-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس هیئت وزنه‌برداری فارس خبرداد:

اولین حضور تیم بانوان وزنه بردارى فارس در مسابقات رکوردگیری کشوری

رييس هيئت وزنه بردارى استان فارس گفت: اولین تیم وزنه‌برداری بانوان استان فارس در مسابقات رکوردگیری کشور که در تهران برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، علی رهایی چهارشنبه 10 بهمن در جمع خبرنگاران گفت: تیم وزنه‌برداری بانوان فارس با نام تیم طراحى وب زئوس شيراز، در مسابقات کشوری شرکت خواهد کرد و امیدواریم بتواند بخشی از ظرفیت‌های ورزشی فارس را نمایش دهد.

او با تاکید براینکه بخش خصوصی می‌تواند به‌عنوان بهترین حامی ورزش در رشته‌های مختلف مطرح شود، گفت: متاسفانه تا امروز آنگونه که باید و شاید صاحبان صنایع و فعالان بخش خصوصی در فارس به ورزش ورود نکرده‌ و به یاری اداره کل ورزش و جوانان نیامده‌اند.

رهایی با قدردانی از شرکت‌ها و فعالان بخش خصوصی استان فارس که در این عرصه وارد شده‌اند، گفت: تا امروز ورزش استان فارس به همت ورزشكاران بااخلاق خود در صحنه‌هاى مختلف ملى و بين المللى خوش درخشيده و برخى كم لطفى‌ها مانع رشد ورزش این نشده است .

رئيس هيئت وزنه بردارى استان فارس با بيان اينكه وزنه برداری بانوان این استان در مرحله آغاز کار قرار دارد؛ ادامه داد: چندین کشور اسلامی مانند ایران، عربستان، کویت، کویت، بحرین، عمان، سومالی و لیبی تا کنون هرگز در مسابقات وزنه‌برداری به واسطه‌ی مخالفتى كه سازمان جهانى وزنه بردارى در خصوص پوشش اسلامى وجود داشت، حاضر نشده‌اند اما اکنون که پوشش اسلامی بانوان مورد تایید قرار گرفته و مراحل اخذ مجوز را با پیگیری فدراسیون و وزارت ورزش طی می‌کند، فرصت برای حضور ورزشکاران این رشته هم فراهم است.

رهائى با بيان اينكه وزنه بردارى بانوان از بهمن ماه سال گذشته به رسمیت شناخته شد و هنوز در گام‌های اول قرار دارد،‌گفت: خوشبختانه از نيمه دوم امسال وزنه بردارى بانوان فارس با معرفى نايب رييس بانوان فعاليت خود را آغاز كرده و تمرينات مستمری را در سالن هاى مورد تاييد هيئت و اداره كل ورزش و جوانان استان انجام داده است.

او تصریح کرد: هرگونه فعاليت در رشته‌ی وزنه بردارى بانوان زير نظر نایب رييس بانوان هیئت داراى وجاهت قانونى خواهد بود و هر گونه فعاليت بدون اخذ مجوز اداره كل ورزش و جوانان فارس و اين هيئت در حوزه‌ی بانوان غیرقانونی تلقی و با آن برخورد می‌شود.

رهایی استقبال بانوان از این رشته در فارس را خوب ارزیابی و اضافه کرد: امیدواریم حمایت‌های لازم نظیر تخصیص سالن اختصاصی و امکانات لازم نیز انجام شود.

او یادآور شد: براساس بخشنامه فدراسيون وزنه بردارى ركوردگيرى از ١٤ بهمن ماه در تهران آغاز شده و تا ١٧ بهمن در سالن شهيد كبكانيان تهران ادامه خواهد داشت و ركودها به صورت رسمی ثبت می‌شود.

براساس این گزارش، نیوشا مرادی، مریم زارع، فاطمه نظری، رومینا دهقانی، پریسا جهان فکریان، فاطمه قدمی، فاطمه یوسفی، نرگس دانشمند، پریسان جان نثار به عنوان وزنه‌بردار و پوران ندایی به‌عنوان سرپرست، سپیده رجبی و محبوبه عباسی نيز به‌عنوان مربی تيم طراحی وب زئوس شيراز را به‌عنوان نماینده‌ی فارس در رکوردگیری همراهی می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: