• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-484-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرماندار جهرم خبر داد:

کلنگ‌زنی و بهره‌برداری از ۸۷پروژه در دهه‌ی فجر امسال در جهرم

فرماندار شهرستان جهرم گفت: به مناسبت ایام‌الله دهه‌ی فجر، تعداد 87 پروژه‌ عمرانی در بخش‌های مختلف افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، علیرضا صحرائیان در یک کنفرانس خبری گفت: اعتبار این پروژه‌ها افزون‌بر یک هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال خواهد بود.

وی با بیان اینکه امسال تعداد طرح‌های افتتاحی و به بهره‌برداری رسیده در دهه‌ی فجر چندبرابر سال‌های گذشته است، افزود: در دهه‌ی فجر سال ۹۵ ، با اعتباری بالغ بر ۴۷ میلیارد تومان، ۴۷ پروژه و در دهه‌ی فجر سال ۹۴ ، با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان، ۵۳ پروژه افتتاح و به بهره‌برداری رسید .

فرماندار ویژه جهرم با بیان اینکه ۴ پروژه در حوزه‌ی صنعت برق در دهه‌ی فجر افتتاح می‌شود، گفت: پروژه‌های صنعت برق در جهرم با ۴۵۷ میلیارد ریال اعتبار که مهمترین آن پست ۴۰۰ کیلو ولت نیروگاه سیکل ترکیبی است در دهه فجر به بهره برداری ‌می‌رسد .

وی درباره‌ی پروژه‌های گازرسانی قابل افتتاح در جهرم، اظهار کرد: عملیات اجرایی تعداد ۳ پروژه گازرسانی به روستاهای شهرستان با اعتباری افزون بر ۱۵۸ میلیارد ریال به پایان رسیده است .

صحرائیان همچنین از افتتاح ۹ پروژه در حوزه‌ی راه‌سازی و راه‌داری در شهرستان جهرم خبر داد و خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در نقاط شهری و روستایی جهرم با اعتباری نزدیک به ۲۴۷ میلیارد ریال جهت رفاه مردم افتتاح می‌شود .

نماینده‌ی عالی دولت در شهرستان جهرم ۴۰ پروژه را سهم بهداشت و درمان جهرم در بهره‌برداری‌های دهه فجر دانست و افزود: از بخش آنژیوگرافی بیمارستان پیمانیه جهرم و مرکز درمان بستر دوزه سیمکان در کنار دیگر پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان با اعتباری بالغ‌بر ۱۷۱ میلیارد ریال در دهه فجر امسال در شهرستان جهرم بهره‌برداری می‌شود .

معاون استاندار فارس از برگزاری آیین گشایش ۶ پروژه عمرانی در دانشگاه‌های شهرستان جهرم با اعتبار ۱۰۵ میلیارد ریال خبر داد و در خصوص پروژه‌های آبرسانی در این شهرستان خاطرنشان کرد: ۵ پروژه آب شرب روستایی با اعتبار ۵۳ میلیارد ریال در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود .

صحرائیان از افتتاح ۷ پروژه با اعتباری افزون بر ۷۶ میلیارد ریال در بخش مخابرات و ارتباطات در دهه فجر سال جاری در شهرستان جهرم سخن گفت و افزود: چندین پروژه دیگر نیز در حوزه تولید و اشتغال، خدمات رفاهی و مساجد با اعتباری افزون‌بر ۳۰ میلیارد ریال در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد .

وی با بیان اینکه ساختمان شهرداری دوزه بخش سیمکان جهرم در دهه‌ی فجر به بهره‌برداری می‌رسد افزود: در زمینه عمران شهری و روستایی ۵ پروژه با اعتباری بالغ‌بر ۱۶ میلیارد ریال و ۲ پروژه نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس با اعتباری نزدیک به  ۶ میلیارد ریال  و ۲ سالن ورزشی با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در این شهرستان افتتاح می‌شود .

صحرائیان ادامه داد: در دهه‌ی فجر امسال ۱۴ پروژه‌ی جدید نیز در حوزه‌های مختلف در شهرستان جهرم کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود .

به گفته‌ی فرماندار جهرم بیشتر پروژه‌های قابل افتتاح در بخش دولتی و پروژه‌های کلنگ‌زنی بیشتر در حیطه‌ی مدارس و خیّرساز است‌ .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: