• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-3414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شیراز:

نگاه ویژه‌ای به مشارکت هنرمندان در توسعه‌ی شیراز داریم

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز گفت:  شورای پنجم نگاه ویژه‌ای به هنرمندان برای استفاده از ظرفیت آنان در توسعه‌ی شهری و رساندن شیراز به جایگاه واقعی خود داریم.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی شورای شهر شیراز، لیلا دودمان با این تاکید که باید تلاش شود با حفظ و پاسداشت سرمایه‌های فرهنگی و هنری این جایگاه رفیع٬ حفظ و توسعه یابد، تکریم و بزرگداشت هنرمندان و شناخت نقش آنان در توسعه فرهنگی شهر را یکی از راه‌های حفظ جایگاه فرهنگی شیراز معرفی کرد.

وی افزود: باید زمینه حضور بیشتر هنرمندان در فرهنگسراهای شهرداری فراهم شود و ارتباط هنرمندان با سایر شهروندان تسهیل شود و جامعه از توانمندی آنان بیشتر بهره‌مند شود.

دودمان با اشاره به اینکه هدف از فعالیت‌های فرهنگی فرهنگسراها باید رشد فضای اجتماعی و فرهنگی شهر باشد، گفت: باید برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی به نحوی انجام شود که خروجی و نتیجه آن محسوس و قابل درک باشد.

وی رویکرد و سیاست‌های شورای پنجم به مسائل فرهنگی را متفاوت دانست و افزود: برنامه‌های فرهنگسرا باید به نحوی برنامه‌ریزی شود که رویکردهای شورا بعنوان نمایندگان مردم  اجرایی و عملیاتی شود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز فرهنگ و هنر را اولویت نخست شورای پنجم معرفی و اضافه کرد: فرهنگسراها در برنامه‌ی بودجه سال ۹۷ شهرداری شیراز به شکلی ویژه‌ دیده شده است.

دودمان تجهیز فرهنگسراها برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان را ضروری عنوان و اضافه کرد: علاوه بر ضرورت برنامه ریزی فعالیت‌های فرهنگی در فرهنگسراها متناسب با توانمندی و نیازهای هر منطقه، ابزار و وسایل مورد نیاز برای برگزاری کلاس‌ها و اجرای برنامه‌های فرهنگی هم باید در این اماکن تامین شود.

وی با بیان اینکه باید برنامه‌های فرهنگسراها تمامی اقشار محلات را پوشش دهد، گفت: ساعات کاری این مراکز باید متناسب با بهره مندی حداکثری از خدمات فرهنگی برای شهروندان تنظیم شده و افزایش یابد.

دودمان ارائه آموزش‌های شهروندی متناسب با گروه‌های سنی مختلف را از برنامه‌های مهمی عنوان کرد که باید در فرهنگسراها با عزم جدی به آن پرداخت، زیرا این آموزش‌ها اگر محتوا و قالب خوبی داشته باشد به توسعه فرهنگ شهرنشینی منتهی خواهد شد و زمینه‌ی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: