• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-2576-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

ارائه‌ی خدمات آی‌ یو آی در بیمارستان دولتی حضرت زینب شیراز

رییس بیمارستان حضرت زینب(س) دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: ارائه‌ی خدمات آی یو آی در بخش ناباروری این مرکز آموزشی درمانی آغاز شده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، صدیقه عمویی، با اشاره به انجام نخستین عمل آی‌یو‌آی با موفقیت در این مرکز، گفت: آی یو آی از خدمات فوق تخصصی محسوب و برای افراد مبتلا به نازایی در شرایط خاص تجویز و انجام می‌شود.

این متخصص و فلوشیپ زنان و نازایی علوم پزشکی شیراز توضیح داد: بیماری که این خدمت را برای نخستین بار در بیمارستان حضرت زینب(س) دریافت کرد، در فاز اولیه درمان که حدود سه هفته به طول انجامید، مراحل ویزیت، تزریق دارو، سونوگرافی و آزمایش‌های لازم را با موفقیت طی کرده و دو ساعت پس از انجام عمل آی یو آی با فراگیری آموزش‌های لازم، ترخیص شد .

او در رابطه با این روش درمانی توضیح داد: آی‌یو‌آی به معنی تزریق اسپرم شسته شده به درون حفره رحم و یکی از روش‌های کمک باروری است؛ این فرایند موجب افزایش احتمال تماس تخمک با اسپرم در محیط رحم شده و شانس بارداری را افزایش می‌دهد .

عمویی اضافه کرد: آی‌یو‌آی، روشی بسیار ساده‌ با کاربردی بسیار گسترده در درمان ناباروری محسوب می‌شود و امکان موفقیت آن، 25 تا 30 درصد است.

مدیر مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب (س) در رابطه با بخش نازایی این مرکزنیز گفت: این بخش به عنوان تنها بخش IVF دولتی در شیراز، بیش از یک ماه است فعالیت خود را آغاز کرده است و خدمات را با تعرفه دولتی به بیماران ارائه می‌دهد.

اندیشه جورکش افزود: این مرکز با حدود 40 مراجعه کننده در روز، هر ماه بیش از 800 بیمار را پذیرش کرده و براساس تشخیص متخصصان، اقدامات درمانی را برای کمک به باروری زوج‌ها انجام می‌دهد.

او بزرگترین مشکل در این زمینه را نپذیرفتن هزینه‌های خدمات باروری از سوی بیمه‌ها عنوان و اضافه کرد: 85 درصد هزینه‌های عمل‌های آی‌وی‌اف و آی‌یو‌آی، برای افراد دارای شرایط از سوی وزارت بهداشت تامین و 15 درصد از بیمار اخذ می‌شود.

مدیر مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب(س) در عین‌حال یادآور شد که پرداخت هزینه از سوی وزارت بهداشت برای هر بیمار در خصوص خدمات ‌آی‌وی‌اف یکبار و برای آی‌یو‌آی، 2 بار در سال است و اگر بیمه‌ها همراهی کنند امکان کاهش هزینه‌ها وجود دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: