• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس:

دهه‌ی فجر 59 میلیارد تومان طرح در شهرک‌های صنعتی فارس افتتاح می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس گفت: دهه‌ی فجر امسال 17 طرح عمرانی و صنعتی با اعتباری بالغ بر 590 میلیارد ریال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی با بیان اینکه طرح‌های آماده‌ی بهره‌برداری شامل 11 پروژه‌ی عمرانی و 6 طرح صنعتی است، گفت: طرح‌های عمرانی با هدف توسعه و تکمیل زیر ساخت‌ها در شهرک ها و نواحی صنعتی فارس و در بخش‌های توسعه شبکه‌های برق، آب و گاز و همچنین زیرسازی و آسفالت معابر و تصفيه خانه فاضلاب با اعتباری افزون بر 77 میلیارد ریال عملیاتی شده است .

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از مهمترين طرح هاي عمراني را بهره برداري از مدول دوم تصفيه خانه شهرك صنعتي بزرگ شيراز اعلام و اضافه کرد: براي اجراي اين طرح بيش از 35 ميليارد ريال هزينه شده است .

فتوحي همچنین گفت: 6 طرح صنعتی تولیدی آماده بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری 513 میلیارد ریالی بخش خصوصی، اجرا و تکمیل شده و با راه‌اندازی آنها 215 نفر شاغل می‌شوند.

او با اشاره به اینکه سه طرح از این تعداد با سرمایه‌گذاری خارجی همراه بوده است، بزرگترين مجموعه صنعتي توليد چسب و رزين‌هاي آلكيدي جنوب كشور با سرمايه گذاري افزون بر 215 ميليارد ريال در شهرك صنعتي بزرگ شيراز را از مهمترین این طرح‌ها دانست که برای 37 نفر ایجاد شغل می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از افتتاح مرحله نخست بزرگترين واحد فراوري آبزيان جنوب كشور، با سرمايه گذاري 150 ميليارد ريالي و اشتغال 20 نفري، واحد تولید دستمال‌کاغذی در شهرك صنعتي سروستان 2 با سرمايه گذاري 4.5 ميليارد ريالي و اشتغال زايي 50 نفري را از دیگر طرح‌های آماده بهره‌برداری معرفی کرد.

او با بیان اینکه طرح فرآوري و كنسانتره كروميت با مشاركت 1 ميليون دلاري سرمايه گذار چيني و اشتغالزايي 35 نفري نيز در شهرک صنعتی تنگ‌ حنا شهرستان نی‌ریز آماده بهره‌برداری است، گفت: طرح‌های توليد مخازن پلي اتيلن و سردخانه و بسته بندي ميوه نیز جمعا با سرمايه گذاري بيش از 60 ميليارد ريال و اشتغالزایی برای 73 نفر در دهه‌ی فجر در شیراز افتتاح می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: