• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو شورای شیراز:

شهرداری باید شیوه‌های جدید تامین منابع مالی را دنبال کند

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برای تامین منابع مالی با توجه به شرایط فعلی کشور باید به سمت استفاده از روش‌هایی دیگری برویم.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی شورای شیراز، سینا بنی‌زمانی گفت: اگر تاکنون عمده منابع تامین مالی شهرداری شیراز با استفاده از روش‌هایی نظیر استقراض بانکی، اوراق مشارکت و غیره بوده باید امروز برای تامین این منابع، به سمت شیوه‌هایی نظیر روش‌های مبتنی بر الگوهای تامین مالی جمعی برویم.

بنی‌زمانی گفت: در مسیر نوین تامین منابع مالی شهرداری شیراز، نقش سازمان سرمایه‌گذاری بسیار مهم است و باید سهم این سازمان در تامین مالی پروژه‌های شهری راهبری شود.

  این عضو شورای اسلامی شهر شیراز خواستار توجه ویژه به حوزه مدیریت بدهی‌ها شد و عنوان کرد: امروز شهرداری شیراز با حجمی از بدهی‌ها روبرو است که اگر برای بازپرداخت آن برنامه ریزی نشود، با توجه به پیش بینی درآمدهای شهرداری می‌تواند این بدهی‌ها مشکل آفرین باشد.

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر شیراز، افزود: سیستم نظام تخصیص که در حال حاضر در شهرداری تعریف شده است می‌تواند راهگشای پرداخت بدهی‌ها باشد. از مدیریت امور مالی انتظار دارم از این نظام استفاده کند تا بازپرداخت بدهی‌های شهرداری سیستماتیک شود.

بنی‌زمانی با بیان به اینکه بازرسی، حراست و حسابرسی بازوان توانمند شهرداری برای مقابله با فساد است، خاطر نشان کرد: حسابرسی نهادی است که به صورت تخصصی به امور مالی می‌پردازد و می تواند نقشی جدی در مبارزه با فساد داشته باشد.

عضو شورای شیراز با اشاره به اینکه تاکنون در شهرداری از نرم افزارهای مبارزه با فساد استفاده نشده است، گفت: امروز در کشورهای پیشرفته دنیا مبارزه با فساد مالی دیگر به صورت دستی و سنتی نیست.

بنی‌زمانی خاطرنشان کرد: استفاده از نرم افزارهای مبارزه با فساد می‌تواند حوزه حسابرسی را قوی کند؛ همچنین اگر اطلاعاتی که در حوزه مدیریت امور مالی تهیه می‌شود به صورت سیستماتیک به مدیریت حسابرسی ارجاع شود، بسیاری از موارد فساد مالی قابل شناسایی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: