• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-3514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس کمیسیون برنامه بودجه‌ی شورای شیراز:

هرگونه سو‌ء‌استفاده مدیران شهرداری را به مردم اعلام می‌کنم

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر شیراز گفت: اگر جایی متوجه شوم فردی از مسئولیتش به نفع خود و دیگری عدول یا سواستفاده کرده است در اولین فرصت به صورت شفاف اعلام می‌کنم.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی شورای شیراز، سید عبدالرزاق موسوی خاطر نشان کرد: شفافیت و انجام درست امور انتظاری است که مردم از شورای پنجم دارند.

وی دو حوزه «حسابرسی» و «امور مالی و ذی حساب» را از حوزه‌های استراتژیک شهرداری دانست و گفت: این دو حوزه برای توسعه شهر تعیین کننده هستند و به علت ارتباط با شهروندان می‌توانند در جلب رضایت آنها و فراهم کردن فضای عمومی برای خدمت موثر باشند.

موسوی با بیان اینکه استفاده حداکثری از فرصت خدمت و امانت دانستن مسئولیت را باید در راس امور قرار داد، افزود: در مسیر خدمت به مردم نباید با کسی تعارف داشت.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه امانت‌داری، مسئولیت پذیری، پاسخگویی، عمل به قانون و شفاف کردن اقدامات باید سرلوحه امور در حوزه مالی باشد، گفت: شهردار شیراز نیز بر شفاف کردن امور و نحوه خدمت رسانی مخصوصا در حوزه مالی تاکید دارد.

وی عنوان کرد: برخی از روش‌های انجام امور در حوزه مالی قابل قبول نیست و من انتظار دارم شفاف عمل کنیم. شفاف عمل کردن در حوزه مالی به این معناست که هر اقدامی باید بر اساس قانون باشد، برای تمامی افراد مخصوصا سرمایه گذاران شرایط یکسانی را فراهم کنیم.

موسوی با بیان اینکه با فضایی که در بودجه کشور و نگاه دولت وجود دارد، مردم تنها نقطه اتکای شهرداری برای ادامه حیات و اداره شهر هستند، افزود: مردم باید بدانند پولی که می‌پردازند درست هزینه می شود. اگر خارج از محل قانونی و خواست مردم پولی را در جایی هزینه کنیم، دخل و تصرف بلاجهت در اموال مردم است و مسئولیت شرعی و قانونی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: