• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-2676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

پیشرفت کشور از مسیر آموزش و پرورش عبور می‌کند

استاندار فارس گفت: پیشرفت کشور از مسیر آموزش و پرورش عبور می‌کند؛ لذا برای دست‌یابی به توسعه‌ای متوازن و تاثیرگذار باید به بنیان علمی و نظام تعلیم و تربیت توجه داشته باشیم .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس اسماعیل تبادار شنبه 14 بهمن در آیین نمادین نواختن زنگ انقلاب مدارس فارس، در هنرستان حرفه‌ای مرضیه(س) ناحیه چهار شیراز، گفت: انقلاب اسلامی بر مدار اخلاق و فرهنگ شکل گرفته و مدارس ما نیز مراکز علم، اندیشه و دانش هستند.

استاندار فارس افزود: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ،آموزش و پرورش به عنوان بنیان و ارکان آگاهی  و دانش، از مهمترین موضوعات بوده و امروز نیز بیش از هر زمانی به رشد و پیشرفت در زمینه‌های دانش نیاز داریم .

وی با تاکید بر اینکه "دانایی است که زمینه رشد و توسعه رابرای ما فراهم می کند" افزود:علم زمانی که همراه با عمل است معنا پیدا می کند و بر همین اساس باید توجه به بنیان علمی و آموزش و پرورش داشته باشیم چرا که راه پیشرفت کشور از مسیر آموزش و پرورش عبور می کند .

تبادار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت: اگر مروری برعمر 39 ساله انقلاب اسلامی  داشته باشیم ، بنیان و اساس این انقلاب بر اساس مبارزه با استکبار ، دیکتاتوری و آگاهی آحاد جامعه در اذهان عمومی جامعه شکل گرفت .

وی وحدت گسترده در بین آحاد جامعه و رهبریت کم نظیر حضرت امام خمینی (ه) را  به عنوان دو مولفه مهم در ظهور و بروز انقلاب اسلامی معرفی کرد و گفت: در هنگام پیروزی انقلاب اسلامی و دوران پس از آن ، وحدت عمومی و رهبریت توانست ما را از  بحران ها ی مختلف عبور دهد و  امروز نیز به صورت جدی نیاز به این وحدت داریم .

استاندار فارس با بیان اینکه" دانش آموزان در پیروزی انقلاب به جد دخیل بودند " افزود: بار بزرگی از انقلاب بر دوش دانش آموزان  بوده و در دوران جنگ نیز به عنوان یکی از برجسته ترین بحران های نظام ، نقش دانش آموزان بسیار برجسته بود .

تبادار همسویی ،هماهنگی و توجه به وحدت در همه افراد جامعه را  لازم دانست و گفت: مردم در تعیین سرنوشت کشور در همه ابعاد دخیل بوده اند و این مهم باید تقویت شود .

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت  علم آموزی و کسب مهارت توسط دانش آموزان گفت: مجرای عبور از ناملایمات ، محدودیت ها و تنگناها ،از مجرای توانمندی در امر دانش عبور می کند و هر  جامعه ای  که سیر پیشرفت را طی کرده ،ناشی از برجستگی معلمین و توانمندی دانش آموزان آن جامعه بوده است .

استاندار فارس تعلیم در کنار تجربه وکارآفرینی را  زمینه تحقیق و پژوهش در عرصه دانش آموزی عنوان کرد و گفت: خود و سایر مسئولین استان  را مکلف می دانم تا در راستای اجرای طرح های مختلف کارآفرینی در مدارس ، حامی آموزش و پرورش باشیم .

وی در ادامه با اشاره به آیین نواختن زنگ انقلاب در مدارس استان گفت: نواختن زنگ انقلاب این پیام  را دارد که این انقلاب راه خود را ادامه می دهد و شرط آن توجه به همه مولفه های آن از جمله نگاه جدی به استقلال ، مبارزه با استکبار و استبداد و فراهم کردن ابزار حقوق شهروندی و آزادی بیان  می باشد .

تبادار افزود: فراهم کردن ابزار دانش عمومی و بکار گیری این دانش در زمینه کارآفرینی ، اشتغال و رونق اقتصادی بسیار مهم است و بر همه تکلیف است تا به همت دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه، زمینه کارآفرینی و اشتغال را فراهم نمایند .

استاندار فارس تسهیل در فرایند انجام کار و رفع مشکلات کارآفرینان استان توسط مسئولین استانی را موجب رونق اشتغال دانست و گفت: اگر مسئولین زمینه مناسب را برای مردم به عنوان ولی نعمتان خود فراهم کنند، مردم در راستای اهداف بزرگ انقلاب  از همه مسئولین پیشتاز تر خواهند بود .

به گزارش ایسنا، استاندار فارس در ادامه این مراسم ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزان هنرستان مرضیه، با بخشی از توانمندی‌های هنرستان های استان در زمینه کارآفرینی و اشتغال آشنا شده و بر لزوم رفع موانع و مشکلات آموزش و پرورش و تسهیل روند فعالیت های آن در مسیر مهارت آموزی دانش آموزان تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: