• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2780-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

توسط رييس‌جمهور و در برنامه‌ي ويدئوكنفرانس:

فاز نخست مجتمع فرهنگي دفاع مقدس فارس افتتاح شد

فاز نخست مجتمع فرهنگي و موزه‌ي دفاع مقدس استان فارس همزمان با پروژه‌هاي مشابه در ٩ استان كشور توسط رئيس جمهور در قالب برنامه‌ي ويدئوكنفرانسي افتتاح شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، مديركل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس فارس يكشنبه ١٥ بهمن در آيين افتتاح فاز نخست مجتمع فرهنگي موزه دفاع مقدس استان فارس، گفت: اين مجتمع در وسعت ١٦ هزار و ٢٠٠ مترمربع، اعياني شش هزار  و ٥٠٠ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ١٤ ميليارد تومان احداث شده است .

سرهنگ پاسدار حمیدرضا گرامی افزود: غالب هزينه‌هاي ساخت اين مركز فرهنگي از محل مصوبات سفر مقام معظم رهبري به استان فارس و مابقي به همت استانداري، شوراي شهر و شهرداري شيراز تامين اعتبار شده است .

وی با بیان اینکه موزه دفاع مقدس استان فارس متشكل از مجموعه هاي يادمان شهدا، سالن نمايشگاه اصلي، آمفي تئاتر اصلي، مركز اسناد و اداري، كتابخانه، گالري و... است، خاطرنشان كرد: به همت سازمان ميراث فرهنگي موزه دفاع مقدس از امسال در رديف بودجه‌هاي استاني قرار خواهد گرفت .

گرامی خواستار همكاري و پيگيري بيشتر شورا و شهرداري كلانشهر شيراز و حمايت استاندار فارس براي تملك منازل و مغازه‌هاي مورد مسير اين پروژه براي تکمیل فاز دوم آن شد.

او استراتژي‌هاي دوران دفاع مقدس به لحاظ علمي، دانش بنيان بودن، اقتصاد مقاومتي و اقدام و عمل در سال‌هاي جنگ را يادآور شد و گفت: دفاع مقدس کارنامه مطلوبی از مباحث فوق بود به گونه‌ای که نیازمندی‌های رزمندگان ما در آن دوران در اولین فرصت توسط مراکز خودکفایی و پشتیبانی‌ تهیه می‌شد که پل بعثت مصداق بارز آن است؛ این پل در اوج بمباران‌های هوایی ساخته شد .

مدير كل بيناد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس ابراز امیداوری کرد که با تلاش بیشتر مسئولین متولی، شاهد تکمیل این مجموعه فرهنگی در استان فارس باشیم .

به گزارش ایسنا، فاز نخست مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان فارس همزمان با ۹ استان دیگر کشور توسط رئیس جمهور و دبیرکل ستاد نیروهای مسلح به صورت ویديو كنفرانس افتتاح شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: