• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2880-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رونمایی از مجموعه‌ آثار چکاوک در شیراز

طی مراسمی از مجموعه آثار چکاوک به مناسبت دهه فجر رونمایی شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی ارشاد فارس، رییس انجمن اهل قلم استان فارس گفت: مجموعه آثار چکاوک شامل 4 کتاب است که با همکاری انجمن ادبی با همین نام تهیه و منتشر شده است.

حسن دهقان افزود: این مجموعه شامل کتاب‌های «چکاوک»، «خاک و چکاوک»، «لبریخته‌های چکاوک» و «پریسکه‌های روشن چکاوک» و همگی به قلم یا به کوشش محمدرضا عسکری دبیر انجمن ادبی چکاوک است.

دهقان توضیح داد: «چکاوک» عنوان رمانی نوشته محمدرضا عسکری است که در لا به لای آن اشعار سپید صفورا کاظمی از زبان شخصیت اصلی داستان سروده شده است .

رییس انجمن اهل قلم فارس گفت: کتاب «خاک و چکاوک» نیز شامل آداب و رسوم، فرهنگ و عادات مردم روستای هرابرجان شهرستان خاتم و وقایع یک قرن گذشته این سرزمین است .

او با بیان اینکه مجموعه «لبریخته‌های چکاوک» دیگر کتاب رونمایی شده در این آیین بود عنوان کرد: این کتاب شامل چکامه و چک‌های کوتاه، نامه‌های بارانا، باورها و افسانه‌های مردم روستای هرابرجان، اشعار شاعران دهستان هرابرجان و شهرستان خاتم است؛ فصل آخر کتاب هم با عنوان سرزمین شعر من به اشعار سپید صفورا کاظمی تعلق دارد .

دهقان گفت: این مراسم که در آغاز دهه فجر برگزار شد علاوه بر شعرخوانی شاعران و رونمایی از این مجموعه کتاب، به بزرگداشت شهید والا مقام «حبیب اله فردی» نیز اختصاص داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: