• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3080-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاری نخستین جشنواره فرهنگ شهروندی در لارستان

لارستان، میزبان نخستین جشنواره‌‌ی فرهنگی‌ هنری "فرهنگ شهروندی ویژه‌ی جنوب استان فارس است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، نخستین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزی ”فرهنگ شهروندی“ ویژه جنوب استان فارس حاصل همکاری فرهنگسرای مرتضوی وابسته به حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری لار و پژوهش‌سرای دانش‌آموزی این شهرستان است که با همراهی سایر نهادها و اداره‌ها آغاز شده است.

این جشنواره از 12 بهمن ماه و با افتتاح نمایشگاه آثار هنری دانش‌آموزان در هنرسرای شهروند، شروع به کار کرده است.

در این جشنواره پس از برگزاری کارگاه‌های آموزشی سه ماهه، آثار هنری و ادبی در زمینه‌های فرهنگ قرآن، آموزه‌های دینی و نماز، فرهنگ کار و تولید و دوری از مصرف گرایی، حفاظت از آثار مادی و معنوی پیشینیان، فرهنگ سلامت، فرهنگ حفاظت از محیط زیست، فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، ورزش و جوانان، فرهنگ بهره‌گیری مناسب از فضای مجازی و شناخت آسیب‌های آن، فرهنگ راهنمایی و رانندگی و ترافیک و فرهنگ صرفه جویی و کنترل مصرف ثروت های عمومی تولید شده است .

در نمایشگاه برپا شده که تا 19 بهمن دایر خواهد بود، آثاری از دانش‌آموزان هنرمند شهرستان‌های جنوب استان فارس در زمینه‌های نقاشی، عکاسی، پوستر، تصویرسازی و کاریکاتور به نمایش گذاشته شده است؛ این نمایشگاه با کارگاه‌های آموزشی پوستر، فیلم،‌کاریکاتور و عکاسی همراه است.

یکی از برنامه‌های این جشنواره، کارگاه‌های آموزشی فرهنگی است که از روز شنبه 14 بهمن آغاز به‌کار کرده و تا 18 بهمن ادامه دارد.

براساس این گزارش، اختتامیه‌ی جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزی ”فرهنگ شهروندی“، 19 بهمن ماه و مکان این مراسم تالار وحدت شهر لار اعلام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: