• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-3076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره‌برداری از پیشرفته‌ترین دستگاه آزمایش سلولی کشور در شیراز

در چهارمین روز از دهه‌ی فجر، بهره‌برداری از دستگاه "فاکس آریا" به‌عنوان پیشرفته‌ترین دستگاه آزمایشگاهی سلول کشور در دانشکده پزشکی شیراز انجام شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، بهره‌برداری از دستگاه فاکس آریا، با حضور سرپرست و معاونان و مدیران علوم پزشکی شیراز انجام شد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص گفت: آزمایشگاه مرکزی دانشکده پزشکی پایه تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی است و به همراه آزمایشگاه‌های جامع، حیوانات، برج پژوهشی محمد رسول الله(ص) و مراکز تحقیقات زیر ساخت پژوهشی این دانشگاه تلقی می‌شود.

سید بصیر هاشمی ادامه داد: دستگاه فاکس آریا به عنوان پیشرفته ترین دستگاه آزمایشگاهی در زمینه سلول و شناسایی چرخه سلولی، میزان سلول‌ها را در تکثیر و تولید مثل، مشخص کرده و در جداسازی سلول‌های بنیادی، بسیار کاربرد دارد.

او با اشاره به ارزش بیش از 30 میلیارد ریالی این دستگاه، گفت: از این دستگاه تنها دو نمونه در کشور وجود دارد که دستگاه راه اندازی شده در دانشکده پزشکی، پیشرفته تر است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز دستگاه " NMR " را از دیگر تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی این دانشگاه معرفی کرد و از پیگیری برای بهره برداری و راه‌اندازی دستگاه " NGS " با قابلیت انجام کارهای آزمایشگاهی در زمینه ژنتیک و ژن انسانی در آینده، در دانشکده پزشکی شیراز خبر داد.

رییس دانشکده پزشکی شیراز نیز گفت: در بازدید سرپرست دانشگاه به همراه معاونین پژوهشی و توسعه از دانشکده پزشکی در دهه فجر و به مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از چند بخش آموزشی و پژوهشی دانشکده پزشکی افتتاح و به بهره برداری رسید.

محمدباقر خسروی فعالیت های عمرانی از جمله تجهیز، تعمیر و بازسازی فضاهای آموزشی و پژوهشی در دانشکده پزشکی را بسیار با اهمیت برشمرد و تاکید کرد: به همت مسئولان و معاونت توسعه دانشگاه، از سال گذشته تاکنون، در سطح دانشکده پزشکی شیراز امکانات و فضایی فراهم شده است تا به ارتقای آموزش و پژوهش و تحقق اهداف دانشگاه کمک کند.

براساس این گزارش، معاون پشتیبانی دانشکده پزشکی شیراز نیز گفت: همزمان با ایام‌الله دهه‌ی فجر  بهره بردای از دو هزار متر مربع فضای بازسازی شده آموزشی و پژوهشی این دانشکده آغاز شد.

جمال سروری هزینه‌ی بازسازی این فضاها را 15 میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: ارتیشن بندی و میزبندی آزمایشگاه های دانشکده پزشکی با هزینه چهار میلیارد ریالی، زیباسازی محوطه، تغییر کاربری انبار اسقاطی با 800 میلیون ریال هزینه، زیباسازی ورودی سالن شهید مطهری که بزرگترین سالن دانشکده پزشکی شیراز با ظرفیت 250 صندلی و محوطه‌سازی دانشکده، از دیگر پروژه‌هایی بود که به بهره‌برداری رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: