• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مديركل امور روستايي و شوراهاي فارس عنوان کرد:

انتخاب پنج روستای پایلوت گردشگری در استان فارس

مديركل امور روستايي و شوراهاي استان فارس از انتخاب معرفي ٥ روستا در اين استان به عنوان روستاهاي پايلوت گردشگري در آینده‌ نزدیک خبر داد و گفت: اين روستاها از شهرستان‌های مختلف فارس انتخاب و معرفي خواهند شد .

سيدكمال پاك فطرت در گفت‌وگو با ايسنا منطقه فارس، با تاکید براینکه تلاش برای اجرایی شدن این طرح پایلوت با کمک تسهیلات در دستور کار است، گفت: هدف از انجام اين طرح جلوگيري از مهاجرت روستاييان، کمک به اقتصاد روستاها با توسعه و رونق صنعت گردشگري روستايي اعلام كرد .

مديركل امور روستايي و شوراهاي فارس با بيان اينكه هم اينك ٤٦ روستا با قابليت‌هاي گردشگري در استان شناسايي شده است، گفت: تاكنون براي ١٤ روستا توانسته‌ايم اعتباراتي را به شكل تخصيصي جهت ساماندهي اخذ كنيم .

پاك فطرت كه اعتقاد دارد فارس با دارا بودن ٤ هزار روستا و تنوع آب و هوايي در مناطق مختلف، ظرفيت‌هاي بيشتري به لحاظ گردشگري روستايي دارد كه بايد به دنبال احياي آنها بود، خاطرنشان كرد: با وجود بحران آب در فارس بايد بيش از گذشته به دنبال اشتغالزايي در زمينه بوم‌گردي و گردشگري در روستاهاي استان باشيم .

وي ادامه داد: در استان فارس روستاهايي وجود دارند كه فصول تابستان و زمستان بيش از ساير نقاط استان و حتي كشور مي‌توانند پذيراي مسافران و گردشگران باشند .

مديركل امور روستايي و شوراهاي فارس به تعامل و هماهنگي انجام شده با اداره‌كل ميراث فرهنگي استان برای پرهيز از موازي‌كاري و رونق بيشتر گردشگري در روستاها اشاره و اضافه کرد: در نزديكي شهر شيراز آب گرمي وجود دارد كه متاسفانه تاكنون از اين موهبت به خوبي استفاده نشده است .

پاك فطرت با تاكيد بر اينكه در ابتدا بايد زيرساخت‌هاي لازم در روستاهاي هدف گردشگري ايجاد شود، اضافه كرد: متاسفانه از ظرفيت برخي روستاها مانند قلات به خوبي استفاده نشده در صورتي كه مي‌توانست به واسطه‌ی شرایط منحصر به فرد این منطقه، امروز یک مقصد مهم گردشگری روستایی باشد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای فارس که اعتقاد دارد هنوز تمام زیرساخت‌های لازم برای اشتغال در مناطق روستایی وجود ندارد، گفت: ایجاد باغ‌شهرهای متعدد در شهرستان شیراز، نه‌تنها کمکی نبود بلکه در ابعاد مختلف نظیر آب، محیط زیست، گردشگری و رونق اقتصادی روستاها و ... تاثیرات منفی بسیاری برجای گذاشت.

پاک‌فطرت با بیان اینکه ایجاد چنین باغ‌شهرهایی در نزدیکی نقاطی نظیر قلات و منطقه‌ی سیاخ دارنگون، صدمات جدی به گردشگری روستایی وارد کرد، گفت: امروز برای حفظ روستاها، باید اشتغال روستاییان را به شکلی جدی دنبال کنیم و خوشبختانه دولت در این زمینه برنامه‌های خوبی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: