• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس اعلام کرد:

تامین اجتماعی فارس 588 میلیارد تومان طلب دارد/
پرداخت به موقع عیدی مستمری بگیران

مدیر کل تامین اجتماعی استان فارس گفت: میزان مطالبات این اداره کل در استان فارس و تا پایان شهریورماه امسال بالغ بر 588 میلیارد تومان است .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس عبدالکریم نباتی دوشنبه 16 بهمن در یک کنفرانس خبری با تصریح اینکه تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیردولتی است، گفت: تامین هزینه‌های این سازمان از محل حق بیمه‌های پرداختی شرکا تامین می‌شود .

وی با بیان اینکه پرداخت به‌موقع مطالبات زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات بهتر را به بیمه‌شدگان فراهم خواهد شد، گفت: از کل مطالبات این سازمان 375 میلیارد تومان قطعی و مابقی برآوردی است .

نباتی میزان بدهی‌های این سازمان را مربوط به بخش درمان دانست و با تاکید براینکه اطلاعات این مبحث در اختیار مدیریت درمان است.

وی تعداد بیمه شدگان این سازمان در فارس را 2 میلیون و 80 هزار نفر اعلام و با بیان اینکه این میزان 43 درصد کل جمعیت استان را تشکیل می‌دهد، گفت: از این تعداد 708 هزار نفر بیمه شده اصلی است .

نباتی تعداد مقرری‌بگیران بیمه بیکاری را در فارس 10 هزار و 618 نفر اعلام و اضافه کرد: در هر ماه بالغ بر 14 میلیارد تومان بابت بیمه بیکاری به این افراد پرداخت می‌شد .

او تعداد خانوار مستمری بگیران را 134 هزار خانوار اعلام و اضافه کرد که هر ماه مبلغ 162 میلیارد تومان بابت مستمری به این خانوارها پرداخت می‌شود .

نباتی با تصریح اینکه امسال همانند سال‌های گذشته بلافاصله پس از مصوب شدن میزان عیدی مستمری بگیران توسط دولت، در ماه پایانی سال پرداخت براساس حروف الفبا انجام می‌شود .

او مجموع هزینه‌های پرداختی تامین اجتماعی بابت هزینه‌های کوتاه مدت را 4 میلیارد و 500 میلیون تومان به شکل ماهیانه دانست و گفت: در استان فارس و شیراز با توجه به اینکه قطب پزشکی کشور محسوب می‌شود، مجموع هزینه‌ها در بخش تعهدات کوتاه مدت، بیشتر از میزان درآمد کسب شده از محل حق بیمه‌ها است .

نباتی با بیان اینکه تمام حقوق بیمه‌ی دریافتی به شکل متمرکز به حساب سازمان واریز و متناسب با تعداد بیمه شده هر استان توزیع می‌شود، گفت: قطعا با اجرایی شدن طرح‌های پزشک خانواده و سلامت، هزینه‌های این سازمان خصوصا در شهرهایی نظیر شیراز و استان فارس افزایش داشته است .

او تاکید کرد که بخشی از دریافت کنندگان خدمات بیمه تامین اجتماعی در استان فارس، بیمه شدگان سایر استان‌ها و شهرها هستند .

نباتی با اشاره به اجرای طرح‌های جدید بیمه‌ای در فارس، از استقرار طرح بازرسی الکترونیک در فارس و انجام بالغ بر 3 هزار و 876 بازرسی در مدت استقرار این سیستم خبر داد و گفت: با انجام این بازرسی‌ها 7750 بیمه شده جدید شناسایی شده است .

مدیر کل تامین اجتماعی فارس، توسعه‌ی زیرساخت‌های رایانه‌ای و مخابراتی فیبرنوری، دریافت مجوز برگزاری آزمون ایجاد 5 شعبه‌ی کارگزاری در شیراز، لارستان، آباده و فیروزآباد و فراهم شدن ارائه خدمات الکترونیک از طریق تلفن همراه را از دیگر خدمات این سازمان در فارس اعلام کرد .

نباتی با اشاره به اینکه قرار است خدمات تامین اجتماعی در کتاب‌های درسی دانش‌آموزی ارائه شود، از برگزاری 66 تور دانش‌آموزی بازدید از مراکز خدمات این سازمان در دهه فجر خبر داد .

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس از آغاز عملیات اجرایی شعبه‌ تامین اجتماعی در شهرستان مهر خبر داد و گفت: تا بهمن 2 درمانگاه در نورآباد و لارستان و در سال آینده 2 درمانگاه در شهرستان‌های سپیدان و داراب افتتاح می‌شود .

نباتی تعداد افراد تحت پوشش بیمه‌ی کارگران ساختمانی در فارس را 55 هزار و تحت پوشش بیمه قالیبافان را حدود 30 هزار نفر اعلام کرد .

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس گفت: امروز ضریب پشتیبانی تامین اجتماعی در کشور به دلایل مختلف کم شده است به‌طوریکه در گذشته به ازای 25 بیمه شده جدید یک نفر بازنشسته می‌شد اما اکنون به ازای 5.6 بیمه شده جدید یک نفر بازنشسته می‌شود .

نباتی ضرورت توجه دولت به این موضوع ملی و کمک به سازمان برای ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر را متذکر شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: