• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-3276-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز دوره‌ی آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان در شیراز

دوره‌ی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان با همکاری دانشگاه شیراز و بنیاد سعدی آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، دوره‌ی آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان با همکاری دانشگاه شیراز و بنیاد سعدی از دوشنبه 16 بهمن در شیراز آغاز شد و به مدت 2 هفته ادامه دارد.

معاون امور بین‌الملل بنیاد سعدی در این خصوص گفت: از سال آینده آزمون تعیین سطح برای متقاضیان آموزش زبان فارسی در خارج از کشور برگزار می‌شود.  

فرهاد پالیزدار در مراسم افتتاحیه‌ی این دوره و نشست همکاری‌های پژوهشی آموزشی دانشگاه شیراز با بنیاد سعدی، افزود: آزمون براساس مصوبه‌ی شورای عالی انقلاب فرهنگی و برای تعیین سطح علاقه مندان یادگیری زبان فارسی در خارج از کشور برگزار می‌شود.

پالیزدار با اشاره به اینکه بنیاد سعدی برای گسترش زبان فارسی راه اندازی شده است، خاطر نشان کرد: با همکاری بنیاد سعدی و مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه شیراز تعدادی از زبان آموزانی که در سایت بنیاد ثبت‌نام کرده‌اند برای آموزش به شیراز آمده‌اند.

وی گفت: بنیاد سعدی حدود ۹ هزار زبان‌آموز و ۳۰۰ استاد در سراسر جهان دارد؛ اکنون در برخی مدارس خارج کشور به دانش‌آموزان علاقه‌مند زبان فارسی آموزش داده می‌شود.

پالیزدار با یادآوری اینکه دوره‌های آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان، در داخل و خارج کشور برگزار می‌شود، گفت: بنیاد سعدی دوره‌های کوتاه مدتی را در طول سال برگزار می‌کند؛ دوره‌ی دانش‌افزایی در داخل کشور نیز برای برگزیدگانی که خارج کشور آموزش دیده‌اند برگزار می‌شود.

او از همکاری بنیاد سعدی با دانشگاه‌های شیراز، مشهد، اصفهان، همدان، تهران و ... خبر داد و با بیان اینکه از دیگر دانشگاه‌های متقاضی نیز استقبال می‌شود، گفت:

او بیان اینکه بنیاد سعدی با دانشگاه های مختلف از جمله دانشگاه شیراز ،مشهد،اصفهان،همدان،تهران و...همکاری دارد،بیان کرد:از دانشگاه های متقاضی استقبال می شود .

مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه شیراز نیز گفت: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان از دو سال قبل در قالب مرکز بین‌المللی فعالیت دارد.

امید آزادی با اشاره به اینکه افزود: در این دوره‌ی آموزشی که امروز شروع شد یک گروه از علاقه‌مندان از کشورهای فرانسه و مجارستان با همکاری بنیاد سعدی و برای فراگیری زبان فارسی به شیراز آمده‌اند.

مدیر مرکز بین المللی اموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان با اشاره به اینکه به طور متوسط در هر ماه ۱۰ تا ۱۵ زبان‌آموز در این مرکز آموزش می‌بینند، گفت: تلاش می‌کنیم این تعداد را به حدود 200 نفر افزایش دهیم.

آزادی با اشاره به اینکه در این دوره حدود ۲۴ نفر شرکت کرده‌اند، افزود: زبان آموزان امکان تحصیل تا مقطع دکترا را خواهند داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: