• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-3280-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مرور کارنامه ادبی دکتر حسن‌لی در لبخند آیینه

مدیر آفرینش های ادبی حوزه هنری فارس از برگزاری   نشست مرور کارنامه ادبی کاووس حسن لی، شاعر، نویسنده، پژوهشگر و استاد ادبیات دانشگاه شیراز   با عنوان "لبخند آیینه"خبر داد

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس هاشم کرونی گفت: معمولا در شیراز جلساتی تحت عنوان تجلیل از چهره‌های ادبی یا فعالان فرهنگی برگزار می‌شود که معمولا  از استانداردهای ملی برنامه‌های تجلیل فاصله دارد و تجلیل از چهره‌های ماندگار هم در تهران یا سایر شهرها برگزار شده است.

او با بیان اینکه در حوزه‌ی هنری تعریفی از افراد واجد شرایط تجلیل وجود دارد، گفت: براساس این تعریف تجلیل باید از چهره‌هایی انجام شود که عمر مفید آفرینشگری ادبی و هنری آنان به حداکثر رسیده باشد تا به پاس یک عمر فعالیت از آنان قدردانی شود .

کرونی گفت: معمولا کسی که اهل فضل و دانش بوده و هنوز توان آفرینشگری خلاقه داشته باشد به نشست‌های تخصصی و نقد و بررسی گرایش بیشتری دارد چرا که نقد و تحلیل زمینه ساز تضارب آرا و اندیشه‌ها شده و امکان گفت و گوی صداهای مختلف را فراهم می‌کند.

او گفت: نشست مرور کارنامه‌ی دکتر حسن‌لی که عصر چهارشنبه 18 بهمن‌ در تالار اندیشه‌ی حوزه‌ی هنری فارس برگزار می‌شود، با همین رویکرد خواهد بود.

به گفته‌ی مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه‌ هنری فارس، دکتر محمدرضا خالصی، پژوهشگر و منتقد ادبی، علی عبداللهی مترجم و پژوهشگر ادبیات معاصر و دکتر خسرو قاسمیان شاعر و منتقد ادبی آثار و کارنامه‌ی ادبی دکتر حسن‌لی مرور می‌کنند.

کرونی از مشارکت اداره‌ی کل کتابخانه‌های عمومی فارس، مجموعه‌ی فرهنگی گردشگری سرزمین سبز صدرا و انتشارات هرمس در این برنامه‌ی ادبی خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: