• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره‌برداری از نیروگاه خورشیدی خانگی در لارستان

بهره‌برداری از یک نیروگاه خورشیدی خانگی 5 کیلوواتی در لارستان آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به مناسبت دهه فجر، با حضور فرماندار ویژه‌ی لارستان، بهره‌برداری از یک نیروگاه 5 کیلوواتی خورشیدی مددجویان کمیته‌ی امداد امام خمینی(ره) در این شهرستان آغاز شد.

در این مراسم مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) لارستان گفت: طرح‌ راه‌اندازی پنل‌های خورشیدی یکی از طرح‌های مد نظر برای توانمندسازی مددجویان کمیته‌ی امداد است.

هوشنگ دلاور با بیان اینکه کمیته امداد حضرت امام(ره) منابع خوبی برای توانمندسازی مددجویان اختصاص داده است، گفت: پنل‌های خورشیدی خانگی با ظرفیت ۵ کیلووات با اولویت زنان سرپرست خانوار اجرایی شده است.

دلاور خاطرنشان کرد که درآمد حاصل از تولید انرژی برق و فروش تضمینی آن به وزارت نیرو، زمینه‌ی اشتغال پایدار خانوارهای مددجوی کمیته امداد و کمک به خودکفایی آنان را فراهم می‌کند.

مدیر کمیته امداد لارستان خاطرنشان کرد که تامین هزینه‌های نصب و اجرای این پنل‌های خورشیدی از محل تسهیلات بدون بهره، انجام شده است و مددجویان بهره‌بردار از محل فروش انرژی، اقساط تسهیلات را پرداخت خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، مدیرکل کمیته‌ی امداد فارس قبلا اعلام کرد که حدود 100 نیروگاه خورشیدی 5 مگاواتی برای مددجویان این نهاد در فارس پیش‌بینی شده است که به تدریج راه اندازی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: