• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-3376-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نخستین بخش دیالیز بیمارستان ارتش در شیراز افتتاح شد

نخستین بخش دیالیز بیمارستان ارتش در شیراز با هفت تخت دیالیز به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، با همکاری اداره بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رایزنی‌های انجام شده با مسئولان بیمارستان 576 ارتش،  نخستین بخش دیالیز نیروهای مسلح استان فارس در شیراز افتتاح شد .

مدیر اداری مالی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آیین گشایش این بخش گفت: افتتاح بخش دیالیز در این بیمارستان، یک اقدام شایسته درمانی برای خانواده‌های نیروهای مسلح و مردم استان، به شمار می‌رود .

حسین درویشی بهلولی، با اشاره به دیالیز و نارسایی کلیه، به عنوان یکی از معضلات دنیای امروز و کشور، گفت: نکته مهم در این خصوص این است که در کنار توسعه خدمات درمانی، خدمات پیشگیرانه را نیز توسعه دهیم .

رییس اداره بيماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با گرامیداشت دهه پرفروغ فجر، به محدودیت هایی که در بخش دانشگاهی برای ارائه خدمت وجود دارد اشاره کرده و گفت: از چندی قبل تصمیم گرفته شد که ظرفیت های بخش غیر دانشگاهی، علاوه بر بخش خیریه مورد استفاده قرار گیرد .

داوود حدادی افزود: بخش دیالیز بیمارستان 576 منطقه ای ارتش، با هفت تخت دیالیز، ظرفیت انجام 300 تا 350سیکل دیالیز در ماه را دارد و هر گونه خدمات برای انجام دیالیز بیماران در این مرکز، به صورت رایگان ارایه می شود .

او خدمت به خانواده نیروهای مسلح را باعث مباهات و افتخار جامعه دانشگاهی دانسته و این اقدام را ادای دین کوچکی نسبت به خدمات شایان فعالان جان برکف نیروهای مسلح برشمرد

حدادی ابراز امیدواری کرد که با تلاش همکاران بخش دیالیز، در رسیدن به اهداف پیش بینی شده، موفقیت حاصل شود.

مشارکت 45درصدی بخش دولتی غیردانشگاهی، خصوصی و خیریه در خدمات دیالیز

رییس اداره بيماران خاص دانشگاه، از میزان مشارکت 45 درصدی بخش دولتی غیردانشگاهی، خصوصی و خیریه در انجام خدمت رسانی به بیماران دیالیزی و تخت های بیمارستانی در استان فارس خبر داد و آن را یک پدیده کم نظیر در کشور معرفی کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: