• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-3676-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

وجود 5 دستگاه رادیوتراپی در شیراز/
مرکز پت‌اسکن در شیراز راه‌اندازی می‌شود

مدیر امور بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: هم‌اکنون تعداد 5 دستگاه رادیوتراپی فوق‌تخصصی در شیراز به بیماران جنوب کشور خدمات ارائه می‌دهد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، سید ابوالفضل هاشمی‌اصل گفت: روزانه نزدیک به  175 بیمار با استفاده از 5 دستگاه فوق‌تخصصی رادیوتراپی در شیراز شیمی درمانی می‌شوند؛ بالغ بر 60 درصد از این بیماران غیربومی هستند.

او با بیان اینکه همواره ارائه به موقع خدمات تخصصی درمانی به بیماران سرطانی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان یک اولویت از سوی مسئولان مورد توجه بوده است، گفت: تعرفه‌ی استفاده از دستگاه‌های رادیوتراپی موجود در مراکز بیمارستانی این دانشگاه دولتی است.

هاشمی‌اصل، امید دادن به بیماران سرطانی را مهمترین اصل در درمان این بیماری دانست و گفت: با توجه به اینکه مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز توانسته با بهره گیری از پزشکان متخصص تخصصی ترین خدمات پزشکی را ارائه دهد زیبنده نیست که برخی با انتشار اطلاعت غیر واقعی بذر نا امیدی را در دل بیماران بکارند .

او با تاکید براینکه انجام خدمات رادیوتراپی، در تمام ساعت‌های شبانه‌روز بدون هیچ وقفه ای به بیماران انجام می‌شود، گفت: نوع خدمات فوق تخصصی و نوبت دهی‌های کوتاه مدت موجب شده دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ارائه این نوع خدمات به بیماران بتواند در کشوراز اهمیت قابل توجهی برخوردار باشد .

این مقام مسئول با تاکید براینکه خراب شدن یکی از دستگاه‌های رادیوتراپی باعث بروز مشکل در خدمت‌رسانی به بیماران سرطانی نشده است، گفت: طی 10 ماه گذشته از سال 96 تنها یک بار یکی از دستگاه‌ها دچار نقص فنی شد که در کمتر از 2 ماه توسط متخصصان دانشگاه علوم پزشکی شیراز تعمیر شده است.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: بیش از 90 درصد خرابی دستگاه‌های رادیوتراپی و دیگر تجهیزات تخصصی پزشکی توسط متخصصان داخلی تعمیر می‌شود.

هاشمی‌اصل گفت: درآِینده نه چندان دور نخستین مرکز پت اسکن برای تشخیص بیماری سرطان با حمایت و همراهی خیرین در یکی از مراکز درمانی خیریه شیراز راه اندازی خواهد شد که در کشور در نوع خود کم نظیر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: