• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-4814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز:

نیازمند استفاده از مشاوران بین‌المللی در حوزه زیباسازی هستیم

شهردار شیراز با تاکید بر اینکه نیازمند طراحی و تعریف متناسب با مقتضیات نوین شهری در حوزه های زیباسازی و فضای سبز هستیم، گفت: نیازمند استفاده از مشاورین بین المللی و صاحب نام در حوزه زیباسازی هستیم .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حیدر اسکندرپور سه شنبه ۱۷ بهمن در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز با انتقاد از اینکه در تشکیل این سازمان از ابتدا دقت کافی نشده است، گفت: دو ماموریت کاملا متفاوت در طول دو سال گذشته به این سازمان سپرده شد .

وی گفت: این سازمان، تخصصی است و‌امکان دارد دغدغه‌هایی که از حیث فضای سبز وجود دارد، اجازه ندهد که به منظر و زیباسازی توجه شود، در این راستا باید برای رفع نواقص تلاش کرد.

شهردار شیراز با یادآوزی اینکه پیشنهاد خواهم داد تا ریاست جدید این سازمان از نیروهای تخصصی در حوزه سیما، منظر و فضای سبز استفاده کند، خواستار استفاده از ظرفیت دانشگاهیان برای توسعه فضای سبز و زیباسازی شد و گفت: باید بپذیریم که در حوزه زیباسازی شهری دچار مشکلات جدی هستیم .

اسکندرپور شیب تند تخریب باغات قصردشت، مبلمان شهری نامناسب، طراحی های ناهمگون را از مشکلات جدی کلانشهر شیراز برشمرد و با بیان اینکه متاسفانه در این موضوع به جای راه حل صورت مسئله را به درستی حلاجی نکرده ایم، گفت: امید است مدیریت جدید دغدغه‌ها در دستور کار قرار گیرد.

اسکندر پور با تصریح اینکه متاسفانه برای تولید فکر کمتر پول خرج کرده‌ایم، لزوم بهره‌گیری از توان مشاوران بین‌المللی در ابعاد مختلف خصوصا حوزه‌های منظر و زیباسازی شهری را یادآور شد و گفت: هنوز نپذیرفته ایم که می توان با استفاده از مشاورین شاهد کیفیت بالایی از ارائه خدمات بود .

به اعتقاد شهردار شیراز، علی‌رغم استفاده زیاد از انرژی برق در شیراز، استفاده مطلوب در این بخش نشده است، گفت: می‌توان با نورپردازی‌های بهتر، ضمن کاهش هزینه‌ها استفاده بهتر و زیبایی مطلوب‌تری داشت.

به گزارش ایسنا، در این مراسم ضمن قدردانی از سعید معصومی،‌ جهانبخش میرزاوند به‌‌عنوان مدیرعامل جدید سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: