• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4774-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون عمراني استانداري فارس خواستار شد:

ارسال اسناد مطالبات شهرداري شیراز برای تسريع در وصول

معاون امور عمراني استانداري فارس از شهردار شيراز خواست تا اگر مطالبه‌اي بابت آراء كميسيون ماده 10 و 77 از دستگاه اجرايي دولتي دارند، اسناد این مطالبات را ارسال کرده یا با دستگاه‌های اجرایی به توافق برسند.

عنایت‌الله رحیمی در گفت و گو با ایسنا منطقه‌ی فارس، تاکید کرد که باید تلاش کرد تا در فرصت بودجه‌ی 97، بتوان بخشی از این مطالبات تامین اعتبار و پرداخت شود.

او به مشكلات مالي شهرداري شيراز اشاره و ابراز امیدواری کرد که مجموعه‌ی جدید راهکار مناسب برای برون‌رفت از این چالش را یافته و اجرایی کنند.

رحیمی با اشاره به اينکه بخشي از بدهي شهرداري مربوط به پرداخت نشدن به موقع مطالبات از دستگاه‌هاي اجرايي بابت خدمات ارائه شده است، افزود: سال گذشته در قانون بودجه 95 فرصتي ايجاد شد تا شهرداري با ارائه اسناد مثبته از دستگاه‌هاي اجرايي دولتي، بخشي زيادي از مطالبه خود را از سازمان مديريت در قالب اسناد خزانه وصول كند.

معاون امور عمراني استانداري فارس با اشاره به اعلام شهرداري شيراز مبنی بر وجود طلب 300 ميليارد تومانی از دستگاه‌هاي اجرايي، گفت: باید اسناد این مطالبات هرچه سریعتر ارسال و برای وصول آن در فرصت بودجه، تلاش شود.

رحيمي با اشاره به وجود سند فرادستي در حوزه عمراني تحت عنوان قانون برنامه پنجم، گفت: اين سند فرصتي طلايي براي برون رفت از مشكلات فعلي شهرداري‌ها ايجاد كرده است.

وي موضوعاتي راهبردي در خصوص آب، محيط زيست، گردشگري، حمل و نقل ريلي، فناوري نوين، جلوگيري از آلودگي هوا، انسان محوري، مكان‌محوري و بازآفريني بافت‌هاي ناكارآمد كه شامل بافت فرسوده، تاريخي، حاشيه‌اي و روستايي است را از مواردي برشمرد كه شهرداري با توجه به آنها مي‌تواند چرخش و رونق اقتصادي در شهر ايجاد كند.

معاون امور عمراني استانداري فارس همچنين با تاكيد بر اهميت توجه به محيط زيست به ويژه در بخش حفظ و گسترش فضاي سبز اعم از خصوصي و عمومي، گفت: يكي از منابع آلاينده هوا، خودرو و حمل‌و‌نقل خصوصي است كه براي كاهش آن و استفاده بيشتر از فضاي سبز بايد فرهنگ‌سازي كرد.

رحيمي مجددا با تاكيد براين نكته كه حمل‌ونقل عمومي پس از توجه به مسئله محيط زيست بايد به طور جدي در دستور كار شورا و شهرداري قرار گيرد، ابراز خرسندي كرد كه شهرداري شيراز در اين زمينه برنامه‌هاي خوبي براي ارائه دارد.

وي همچنين خواستار خروج ناوگاني فرسوده از سیستم حمل و نقل درون شهری شد و گفت: بايد با خروج تاكسي‌هاي فرسوده از محيط شهري، جايگزيني مناسب براي جابه‌جايي مسافر در شيراز ايجاد شود.

معاون امور عمراني استانداري فارس اضافه كرد: قانونگذار در اين زمينه فرصت‌هاي خوبي را نظیر بهينه‌سازي سوخت و مقررات قانون دولت در ماده 2، تدوين برنامه جامعي مشترك بين دستگاه‌هاي اجرايي و اعطاي تسهيلات و اعتبارات به روش‌هاي مختلف تعريف و تصويب كرده است.

رحيمي همچنين توجه به مباحث نرم‌افزاري، ارتباط با ديگر مراكز گردشگري و جلب و جذب گردشگر، ساماندهي پسماند و زباله هاي شهري و استفاده از آنها در قالب تفكيك و تبديل را از مواردي ديگر اعلام كرد كه با توجه به آن مباحث، مي‌توان شاهد مرتفع شدن بخشي از مشكلات فعلي شهرداري شيراز باشيم.

وي با تصريح بر اين مطلب كه به مديريت جديد شهري خوشبينم، ابراز اميدواري كرد كه در آينده‌اي نه چندان دور شاهد تحولات خوبي در شورا و شهرداري باشيم.

معاون امور عمراني استانداري فارس همچنين تاكيد كرد: تمام دستگاه‌هاي اجرايي استان فارس همكاري لازم با شهرداري جهت تحقق اهدافشان داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: