• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-3673-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

فرماندار جدید مرودشت معرفی شد

طی مراسمی با قدردانی از علی‌اکبر نجیب‌زاده، فرماندار سابق، رهام پیکری به‌عنوان فرماندار جدید شهرستان مرودشت معرفی شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از استانداری فارس، هام پیکری که پیش‌از این فرماندار شهرستان ممسنی بود، به‌عنوان فرماندار جدید مرودشت، جانشین علی‌اکبر نجیب‌زاده شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در مراسم تکریم و معارفه گفت: ملت ایران به امام خمینی (ره) اعتماد کردند و اعتماد و پشتیبانی ملت در کنار رهبری ایشان رمز پیروزی انقلاب بود .

هادی پژوهش‌جهرمی ضمن گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) معمار بزرگ انقلاب و همه فجر افرینان و کسانی که در ظلمات و تاریکی های نظام استبدادی جهاد کردند، گفت: میراث گرانقدر و ارزشمندی از امام و شهیدان گلگون کفن به دست ما رسیده و هنر ما در این است که میراث دار و حافظان خوبی برای ارمانهای انقلاب اسلامی باشیم .

وی ادامه داد: هرگز جامعه اسلامی و تاریخ بشریت شخصیت ممتاز و کم نظیر حضرت امام خمینی قدس سره را که با افکار و اندیشه های بلند و سعی و تلاش های صادقانه خود، مسیر تاریخ را دگرگون کرده، فراموش نخواهد کرد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس یکی از ابعاد شخصیت حضرت امام(ره) را آگاهی از وضع جهان و شرایط زمان دانست و اضافه کرد: امام (ره) حرکت های سیاسی و الحادی را که در جهان، بر ضد اسلام، در حال شکل گرفتن بود، به خوبی می شناخت و همه را در نظر داشت به عنوان یک انسان بصیر و آگاه جامعه را هدایت کردند .

پژوهش ابراز داشت: امام خمینی (ره) مردم را ولی نعمت مسئولین دانسته و خدمتگزاری به مردم و حرکت در مسیر تعالیم عالیه دینی را وظایف دولتمردان بر می شمارند .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: امام خمینی (ره) به تعبیر قران در سوره یوسف ((انا نراک من المحسنین)) که مردم به یوسف اعتماد کردند، تکیه و اعتماد ملت را داشت و این خصیصه مهم در کنار رهبری ایشان در پیروزی انقلاب اسلامی بسیار تعیین کننده بود .

وی گفت: بنیانگذار انقلاب اسلامی ارمانهای والایی برای ملت و مردم ترسیم کردند اگر آن ارمان ها و اهداف والا محقق نشد به دلیل این بود که ما نتوانستیم درست این اهداف را عملی کنیم .

پژوهش جهرمی گفت: دشمنان برای نابود کردن اسلام دست به هرکاری می‌زنند و به همین منظور لازم است هر یک از ما تا حد توان، نام امام(ره) را برای نسل جوان امروز و نسل‌های آینده معرفی کنیم .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: شهرستان مرودشت به دلیل پتانسیل های فراوانی که در خود دارد شهرستان ویژه ای است، در حوزه صنعت، در بخش کشاورزی حتی با وجود مشکلات کم آبی و کاهش سفره آبهای زیر زمینی، در زمینه گردشگری این شهرستان دارای ظرفیت بالایی است به گونه ای که می تواند جایگزین مناسبی برای صنعت و کشاورزی منطقه باشد که نیاز به تدبیر، طراحی و برنامه ریزی هوشمندانه دارد .

وی اولین وظیفه فرماندار بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان را اجرای برنامه‌های مد نظر دولت دانست و گفت: برقراری و حفظ نظم، امنیت و آرامش والاترین وظیفه فرماندار به شمار می رود .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تلاش در جهت رقع مشکلات معیشتی، افزایش کار در حوزه اقتصاد و رفاه عمومی را بسیار ضروری دانست و گفت: اگر چه کشور یک شبکه به هم پیوسته است اختیارات فرماندار به گونه ای نیست که جدا از این شبکه عمل کند لذا می بایست  ابزار و امکانات را بعنوان سهم شهرستان بکار بگیریم .

امام‌جمعه مرودشت نیز با تبریک ایام دهه‌فجر، گفت: رژیم پهلوی از صدر تا ذیل به استعمار وابسته بود و حتی کوچک‌ترین تصمیمات مملکت هم با اشاره کشورهای استکبار صورت می‌گرفت و جهت‌گیری تمام خدمات کشور در آن دوران متناسب با منافع اربابان شکل می‌گرفت.

حجت‌الاسلام مهدی آقایی سیاست‌های دوران پهلوی را مصرف‌گرایی و عدم اتکا به خود عنوان و اضافه کرد: انقلاب اسلامی در تمام ابعاد جامعه تحول ایجاد کرد و با انقلاب جهت‌گیری‌های ملت کاملاً تغییر کرد.

آقایی تزکیه مدیران و کارگزاران را برای تشکیل دولت اسلامی ضروری دانست و گفت: باید متناسب با اهداف و آرمان‌های انقلاب نیروهای مناسب تربیت‌شده و در جایگاه خود قرار گیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: