• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-4076-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مسئول بسیج دانشجویی استان فارس:

کمبود نیروی طراز انقلاب بزرگترین آسیب است

مسئول بسیج دانشجویی استان فارس اعتقاد دارد که در کنار تمام دست‌آوردهای بزرگ و تاثیرگذار انقلاب اسلامی، نبود یا کمبود نیروی طراز انقلاب بزرگترین آسیبی است که می‌تواند پیش‌برندگی و پیش روندگی انقلاب را با خدشه مواجه کند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی بسیج دانشجویی استان فارس، اسماعیل قزل سفلی در مراسم افتتاح دوره ی تربیتی تشکیلاتی میثاق یک در دانشگاه‌های آزاد اسلامی و پیام نور شیراز، گفت: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی اخبار اشرافی‌گری در بین برخی از مسئولان، اختلاس‌ها، حقوق‌های نجومی وغیره زیبنده انقلاب اسلامی نیست .

او تاکید کرد: باید نگاه کلان به انقلاب داشته باشیم و وقتی این نگاه شکل گرفت با لیستی از دستاوردها و پیشرفت‌های انقلاب مواجه می‌شویم .

مسئول بسیج دانشجویی فارس با بیان اینكه انقلاب اسلامی ایران در شرایطی در مرحله استکمال قرار دارد که تثبیت، استقرار و استمرار را پشت سر گذاشته است، افزود: امروز همه کارشناسان در حوزه علوم سیاسی اذغان دارند که انقلاب اسلامی ایران در بین انقلاب‌هایی که در دنیا رخ داده است به عنوان یک انقلاب موفق و کامل معرفی می‌شود .

قزلسفلی با تصریح اینکه انقلاب اسلامی با وجود رهبری حکیمانه و پشتیبانی مردم توانسته تا این مرحله رو به جلو حرکت کند، ادامه داد: البته در کنار همه پیشرفت‌هایی که انجام شده است، مشکلات و آسیب‌هایی هم وجود دارد و بزرگترین آسیبی که ممکن است به انقلاب ما هم خدشه وارد کند نبود یا کمبود نیروی طراز انقلاب اسلامی برای پیشبرندگی و پیش روندگی انقلاب اسلامی است .

مسئول بسیج دانشجویی فارس اضافه کرد: در این ۴ دهه‌ایی که از انقلاب اسلامی می‌گذرد ریزش‌ها و رویش‌هایی در بین انقلابیون داشته‌ایم که اگر با همان نگاه کلان به این مسئله تمرکز کنیم، به حتم رویش‌ها بیش از ریزش‌ها بوده است .

وی بیان كرد: در مقایسه این انقلاب با رژیم منحوس پهلوی این را بدانیم که دستاوردها و پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه‌های علمی، فناوری، نظامی و غیره داشته‌ایم که البته بدین معنا نیست اصلا مشکل نداریم و علی‌رغم رشد فراوان، مشکلاتی هم داشته‌ایم که به‌عنوان مثال می‌توان به عدالت اجتماعی اشاره کرد که انتظار انقلاب اسلامی را نتوانستیم در این زمینه اجرایی کنیم .

مسئول بسیج دانشجویی استان فارس گفت: برخی از افراد در بستر انقلاب رشد کرده‌اند و کمترین دغدغه را برای انقلاب اسلامی دارند و به فرموده شهید بهشتی برخی حتی یک سیلی برای انقلاب اسلامی نخورده‌اند و امروز مدعی هستند .

وی با اشاره به مأمویت‌های بسیج دانشجویی تأکید کرد: وظیفه دانشجویان بسیجی در این شرایط ، شناخت رسالت‌ها در حوزه مطالبه‌گری، خدمت‌رسانی و غیره است البته عمل صادقانه و خالصانه به این وظایف است و برای خدمت به انقلاب و مردم تلاش شبانه‌روزی کنند .

قزلسفلی، فرصت مسئولیت در انقلاب اسلامی را یک موهبت الهی برشمرد و با بیان اینکه باید قدر این فرصت‌ها را دانست، گفت: نباید نسبت به مسائل منفعل بود چرا که عمل فعالانه با منطق و اخلاق اسلامی از وظایف امروز دانشجویان بسیجی است .

مسئول بسیج دانشجویی فارس، آسیب‌های اجتماعی را یکی از مسائل پیش رو برشمرد و با تأکید بر پیگیری مطالبات مردم از طریق مسئولان گفت: مقدمات این کار مطالعه و خودسازی است و دانشجوی بسیجی باید با سلاح علم و ایمان بتواند از انقلاب اسلامی نه تنها با منطق دفاع کند بلکه باید خودش را وقف پیشرفت و کارآمدی نظام اسلامی كند .

قزلسفلی، نخستین مرحله از مأموریت بسیج دانشجویی در برابر آرمان‌ها و سیاست‌ها، بسیجی‌گری شامل جذب، سازماندهی و شبکه‌سازی عنوان كرد و گفت: توانمندسازی دومین مرحله‌ای است که باید چهار مؤلفه معرفت، تربیت، بصیرت و مهارتی و تشکیلاتی با استفاده از ظرفیت دوره‌های خط امام استانی، دانشگاهی و شهرستانی اجرا شود .

وی، از نقش‌آفرینی به عنوان سومین مرحله مامویت بسیج دانشجویی نام برد و گفت: در این مرحله نیز باید ظرفیت حوزه‌های گفتمان‌سازی، جریان‌سازی، مطالبه‌گری تخصصی و خدمت‌رسانی برای نیروها فراهم شود .

مسئول بسیج دانشجویی فارس بیان کرد: کادرسازی یا تربیت نیروی طراز انقلاب اسلامی یکی از مراحل مأمویت‌های بسیج دانشجویی بوده که تکمیل‌کننده مراحل دیگر است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: